Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Po Godzinach

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby na planie. Jedna nie żyje

KK
Konrad Kozłowski
32

Do tragedii doszło na planie filmu "Rust", gdzie aktor Alec Baldwin przypadkowo postrzelił operatorkę i reżysera. Halyna Hutchins nie przeżyła.

Halyna Hutchins i Joel Souza zostali postrzeleni na planie filmu "Rust" - westernu, którego akcja dzieje się w XIX wieku. Baldwin jest współproducentem filmu i występuje w nim jako Harland Rust - banita, którego wnuk zostaje skazany za morderstwo. Rust ucieka z nim, gdy wnuk zostaje skazany na powieszenie za zbrodnię. Do wypadku doszło w Bonanza Creek Ranch, w południowozachodniej części Stanów Zjednoczonych - Hutchins była transportowana do szpitala śmigłowcem, lecz zmarła od zadanych ran. Souza został zabrany przez karetkę i aktualnie jest poddawany leczeniu.

Alec Baldwin postrzelił operatorkę i reżysera. Nie postawiono mu zarzutów

Alec Baldwin został przesłuchany przez detektywów. Złożył oświadczenia i odpowiadał na ich pytania. Zgłosił się dobrowolnie i opuścił budynek po zakończeniu przesłuchania. Nie wniesiono żadnych zarzutów i nie dokonano żadnych aresztowań. Dziennik The Santa Fe New Mexican opublikował zdjęcia zrozpaczonego Baldwina, który znalazł się na parkingu obok planu. W rozmowie z The Hollywood Reporter rzecznik skomentował, że "wypadek" zdarzył się z powodu niewypału rekwizytu ze ślepakami.

Do podobnych tragedii dochodziło już wcześniej. Najbardziej pamiętną jest ta z uczestnictwem Brandona Lee, syna Bruce'a Lee, który zginął na planie "Kruka" - zastrzelono go z broni, w której powinny znajdować się ślepaki. W 1984 na planie serialu "Cover Up" stacji CBS doszło do wypadku z udziałem Jona-Erika Hexuma, który postrzelił się. Zmarł sześć dni później w szpitalu w wyniku poniesionych ran.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: