Felietony

Chcesz naładować samochód elektryczny? Pojedź do Aldi

Krzysztof Rojek
Chcesz naładować samochód elektryczny? Pojedź do Aldi
12

Aldi również chce postawić ładowarki dla samochodów elektrycznych przy swoich sklepach. Na początek w 11 punktach.

Jeżeli mamy samochód elektryczny, to wiadomo, że jednym z głównych czynników, na które musimy zwrócić uwagę, jest kwestia ładowania. O ile punktów, w których możemy ładować elektryki, przybywa, to wciąż często podróż trzeba planować mając na uwagę właśnie kwestie uzupełnienia energii w baterii. Dlatego też wiele firm, chcąc zachęcić do siebie klientów posiadających samochody elektryczne, montuje przy swoich placówkach ładowarki, z których mogą oni skorzystać. Tak jest chociażby w przypadku sklepach Biedronka, która do końca 2024 chce postawić ładowarki w 600 lokalizacjach. Inne sieci nie chcą być w tyle.

Aldi stawia na elektromobilność i też buduje ładowarki

Jak możemy przeczytać w materiałach firmy, Aldi weszło we współpracę z koncernem Shell i będzie instalować przy swoich sklepach szybkie ładowarki o mocy 50 kW. Ma to pokazać, że detalista jest firmą odpowiedzialną, jeżeli chodzi o środowisko, a dodatkowo - przyciągnąć klientów (według danych Aldi 63 proc. respondentów z samochodami elektrycznymi wybiera sklep ze względu na dostępność punktów ładowania).

Póki co Aldi postawi 11 takich urządzeń, prawdopodobnie pojawią się one najpierw na terenie Wielkiej Brytanii. Jednocześnie sieć zaznacza, że w przyszłości planuje rozbudowę, więc bardzo możliwe, że niedługo ładowarki przy Aldi pojawią się także w Polsce.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu