Felietony

Można już oglądać przestrzeń powietrzną i śledzić samoloty w 3D

PW
Paweł Winiarski
128

Flightradar24 to w tej chwili najpopularniejsza usługa pozwalająca podglądać, jak prezentuje się sytuacja na niebie. Chodzi oczywiście o samoloty, ich przeloty, trasy - są ludzie, którzy się tym fascynują. I zapewne dla nich powstała nowa aplikacja, która pozwala podglądać latające pojazdy, w dodatku w trzech wymiarach.

NATS - Airspace Explorer, bo tak nazywa się aplikacja, dostępna jest w tej chwili wyłącznie w wersji na iPada i znajdziecie ją na AppStore. Możliwe, że pojawi się również na sprzętach z Androidem, choć nie podano żadnych szczegółów. Co potrafi Airspace Explorer?

Pozwala przeglądać i zwiedzać przestrzeń powietrzną całego świata, a także zapoznać się z informacjami dotyczącymi samych przestrzeni powietrznych, lotnisk, samolotów i linii lotniczych. Najfajniejszą opcją Airspace Explorera jest bez wątpienia widok 3D (choć istnieje też widok klasyczny, w dwóch wymiarach). Stukając w samolot przeczytacie informacje dotyczące jego lotu, czasu wylotu i przylotu, lokalizacji, jego numeru, linii lotniczej, wysokości, prędkości czy też dokładnego modelu. Nie wszystkie samoloty są widoczne, co zapewne ma swoje uzasadnienie ze względów bezpieczeństwa.

Aplikacja jest fajnym pomysłem na promocję NATS, czyli brytyjskiej firmy zajmującej się transportem powietrznym - można powiedzieć, że taka aplikacja to w pewnym sensie świetne działanie PR, które pokaże światu firmę. Tak czy inaczej Airspace Explorer to fajna aplikacja, na którą posiadacze iPadów powinni rzucić okiem, nawet jeśli nie interesują się ruchem powietrznym. Jest niestety pewien minus - appka nie jest dostępna w polskim sklepie.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

samolotyhot