Apple

Nowe AirPodsy to nie tylko nowe możliwości. Słuchawki mają być dostępne w kilku kolorach

Kamil Świtalski
Nowe AirPodsy to nie tylko nowe możliwości. Słuchawki mają być dostępne w kilku kolorach
4

Nowa generacja słuchawek Apple miałaby trafić na rynek jeszcze tej jesieni. W końcu producent miałby zaproponować więcej wariantów kolorystycznych, niż tylko rzucającą się w oczy z daleka biel.

Pierwsze AirPodsy wywołały na rynku słuchawek ogromne zamieszanie. Najpierw niekończąca się fala żartów i drwin na temat tego, co za głupotę Apple wymyśliło tym razem. Później, gdy okazało się że sprzęt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nadszedł czas na dalszą falę krytyki: a to za jakość, a to za nieekologiczne podejście, a to za design. Można wymieniać (i kłócić się) naprawdę długo co poszło tak, a co poszło nie tak w przypadku słuchawek Apple AirPods. Jedno jest jednak pewne: w praktyce sprzęt ten okazał się komercyjnym hitem. A wyśmiewany design: inspiracją dla dziesiątek rozmaitych podróbek, które regularnie trafiają na rynek. Większość z nich oferuje fatalną jakość dźwięku, no i przy okazji też nie zachwyca wykonaniem. Wszystkie one jednak skąpane były, podobnie jak oryginalne AirPodsy, w bieli. Najnowsza generacja słuchawek Apple miałaby jednak trafić na rynek w całym zestawie wariantów kolorystycznych, które pasować będą do linii tegorocznych smartfonów Apple.

Zobacz też: Porównanie starych i nowych słuchawek Apple AirPods. Co się zmieniło?

AirPods Pro w kolorach dopasowanych do tegorocznych iPhone'ów

Niewiele firm i produktów może liczyć na taki zestaw plotek i doniesień jak te od Apple. Ale faktycznie, mimo że na tę chwilę amerykański gigant jeszcze milczy na temat odświeżonych wariantów swoich słuchawek — regularnie docierają do nas kolejne informacje na ich temat. Jedne od ludzi zaangażowanych w pracę nad nimi, inne od rynkowych analityków, a jeszcze inne... prosto z najświeższych wersji testowych iOS. Źródłem tych najświeższych jest raport z China's Economic Daily News, według którego to nowy wariant AirPodsów trafi na rynek w kilku, możliwie że nawet ośmiu, kolorach! Miałoby wśród nich nie zabraknąć kultowej bieli, czerni, a także nocnej zieleni — czyli koloru w jakim dostępny jest najnowszy iPhone 11 Pro. A żeby było ciekawiej, to na SlashLeaks pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego etui do ładowania, które miałoby odpowiadać nietypowemu kształtowi nowego modelu słuchawek:

Kolory z pewnością AirPodsom nie zaszkodzą — zresztą nie bez powodu ludzie tak chętnie kupowali silikonowe ubranka czy w różny sposób ozdabiali swoje etui do słuchawek. Kiedy w domu jest więcej niż jedna para, w pośpiechu nie jest trudno o pomyłkę. No inna rzecz to taka, że większa paleta kolorów pomoże w końcu przełamać nudę. Mocnym argumentem za przesiadkę na nowszy model słuchawek miałaby także być redukcja szumów, wodoodporność i... współpraca z Siri.

Nie ma co ukrywać, że wiosenne odświeżenie AirPodsów to tak naprawdę... żadna nowość — ani tym bardziej argument do przesiadki dla właścicieli pierwszej generacji. Co bardziej spragnieni nowych zabawek mogli co najwyżej dokupić nowe, bezprzewodowe, etui do ładowania. Tym razem jednak zapowiada się dużo więcej zmian. Mam nadzieję że poza nowymi funkcjami faktycznie kolejną generację słuchawek od Apple można będzie kupić w dużo mniej rzucającym się w oczy kolorze.

Źródło: Chiba's Economic Daily News za Digital Trends

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu