Apple

Nowe słuchawki Apple mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Co zaoferują AirPods Pro 2 i Max?

Kamil Świtalski
Nowe słuchawki Apple mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Co zaoferują AirPods Pro 2 i Max?
1

Premiera nowych słuchawek od Apple coraz bliżej. Nowe modele AirPods Pro oraz odświeżone AirPods Max mają wkrótce trafić do sprzedaży, twierdzi Mark Gurman.

Nowe produkty od Apple często są tymi, które budzą najwięcej emocji wśród technologicznych premier. Żadna firma nie ma tylu miłośników i przeciwników, a grupy te regularnie się ze sobą ścierają — co widać chociażby w komentarzach do tekstów na AntyWeb. Słuchawki douszne z Cupertino najpierw były powodem niekończących się żartów, a później okazało się, że to właśnie one pchnęły konkurencję do stworzenia podobnego produktu. Z AirPods Max temat nie był wcale taki oczywisty — bo solidne nauszne słuchawki już wcześniej były w ofertach co najmniej kilku producentów. Nie zmienia to jednak faktu, że to akcesoria które mają już swoje lata — i czas najwyższy zaserwować coś nowego w temacie. Mark Gurman twierdzi, że AirPods Pro oraz AirPods Max nowej generacji wkrótce doczekają się nowej, zaktualizowanej, wersji. Co się zmieni?

Nowe słuchawki AirPods jeszcze w tym roku. Co ma się w nich zmienić?

Według Marka Gurmana w tym roku możemy spodziewać się premiery słuchawek AirPods Pro 2 generacji oraz nowych AirPods Max. Te pierwsze miałyby trafić do sklepów jesienią — trzy lata po premierze poprzedników, czyli... w sam raz dla wszystkich tych, których baterie zaczęły już działać wyraźnie gorzej, a ich wymiana okazuje się być średnio opłacalną. Poza tym że urządzenia miałyby doczekać się nowego designu (podobno z mniejszym trzonem, albo w ogóle bez niego), to jeszcze — zgodnie ze wcześniejszymi plotkami — zestawu czujników, które odpowiedzialne będą za monitorowanie funkcji zdrowotnych. To idealnie wpisuje się w politykę, którą Apple forsuje od lat z zegarkami, stale dodając im nowych funkcji do monitorowania zdrowia i informowaniu, kiedy wykryją one coś złego. Słuchawki miałyby też oferować wsparcie dla bezstratnej jakościowo muzyki (Lossless Audio), której w ostatnich miesiącach coraz więcej pojaw się w ich usłudze streamingowej Apple Music.

Jeżeli zaś chodzi o AirPods Max — tutejsze aktualizacje mają być znacznie mniej spektakularne. I jedyną zmianą/nowością o której wspomina Gurman w swoim newsletterze są... nowe warianty kolorystyczne. To nie byłby pierwszy raz, kiedy firma po czasie zaserwowałaby nowe kolorki swoim sprzętom (regularnie widzimy to chociażby w przypadku iPhone'ów, które jakiś czas po premierze otrzymują świeże wersje — jak np. zielony iPhone 13). I jeżeli wierzyć wróżeniu z fusów analityka, to właściwie byłoby na tyle jeżeli chodzi o zmiany w nausznych słuchawkach, których premiera miałaby mieć miejsce w tym roku. Podobnie jak wcześniejszy model — te również miałyby trafić do sklepów bez większej pompy i szumnej konferencji.

Ile w tym prawdy? Przekonamy się za jakiś czas — na tę chwilę pozostaje co najwyżej uzbroić się w cierpliwość. A jeżeli planowaliście zakup AirPods Pro, to warto to rozważyć i może odłożyć nieco więcej, by w drugiej połowie roku kupić sobie najnowszą wersję słuchawek od Apple.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu