Bank

Koniec darmowych kont w Aion Banku. Jak usunąć konto w planie Light?

GU
Grzegorz Ułan
10

Wszystko co piękne/darmowe szybko się kończy. Po pół roku od rozpoczęcia działalności, internetowy Aion Bank rezygnuje z oferowania w Polsce darmowych kont Light z opcją założenia konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 1% w złotówkach i 0,5% w euro.

Wszystkie konta w Aion Bank płatne

Jak podaje dziś branżowy serwis Bankier.pl, od 3 kwietnia Aion Bank wycofuje się z oferowania darmowych kont w planie Light, od tego miesiąca obecni klienci w tym planie będą obciążani kwotą 19,99 zł miesięcznie. Dla nowych kont opłata taka zostanie wprowadzona od 3 lutego. Pozostałe plany Smart i All-Inclusive będą kosztować nadal odpowiednio 29,99 zł i 49,99 zł miesięcznie.

Jedyną opcją na uniknięcie opłat w planie Light będzie utrzymywanie na koncie środków w wysokości minimum 5 tys. zł. Co w zamian? Aion Bank udostępni klientom w tym planie darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz skorzystają oni ze zwiększonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w złotówkach, które pojawi się od 31 maja. I tak, w planie Light będzie wynosiło ono 1,5%, Smart - 2%, All-Inclusive - 2,5%.

Jak usunąć konto w Aion Bank

Jeśli nie trzymacie tam wystarczających środków pieniężnych, a korzystacie z konta w Aion Bank tylko dlatego, że było darmowe, zapewne będziecie chcieli je usunąć.

Tę czynność możecie wykonać kontaktując się z bankiem poprzez czat w aplikacji mobilnej - na samym dole w zakładce pomocy. Obowiązuje tu miesięczny okres wypowiedzenia, więc warto to zrobić w najbliższym czasie. Przygotujcie wcześniej numer swojego konta (nie można go skopiować w aplikacji) i usuńcie wszystkie karty płatnicze, również wirtualne. Znajdziecie je w zakładce Finanse - w pierwszej kolejności trzeba je zastrzec, a następnie usunąć.

Po zgłoszeniu rozwiązania umowy na czacie, konto zostanie zamknięte w czasie od 30 dni do 44 dni, o czym zostaniecie poinformowani w wiadomości wysłanej na konto e-mail, powiązane z Waszym kontem w Aion Bank.

Źródło: Bankier.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu