Felietony

Agora kupiła 36% GoldenLine za 11,5 miliona złotych!

Grzegorz Marczak
Agora kupiła 36%  GoldenLine za 11,5 miliona złotych!
41

Agora dzisiaj zaskakuje, najpierwej informacja o rozstaniu z Tomaszem Józefackim (dyrektorem zarządzającym) a teraz inwestycja w Golden Line. W czasach kryzysu i plotek o dość dużych redukcjach w Agorze jest to news dość zaskakujący i dość odważna decyzja: Zakończyliśmy negocjacje ze wspólnika...


Agora dzisiaj zaskakuje, najpierwej informacja o rozstaniu z Tomaszem Józefackim (dyrektorem zarządzającym) a teraz inwestycja w Golden Line. W czasach kryzysu i plotek o dość dużych redukcjach w Agorze jest to news dość zaskakujący i dość odważna decyzja:

Zakończyliśmy negocjacje ze wspólnikami spółki Goldenline Sp. z o. o. („Wspólnicy”, „Spółka”) i podpisaliśmy ze Wspólnikami umowę sprzedaży udziałów oraz umowę wspólników. W wyniku realizacji tych umów, poprzez nabycie części udziałów od Wspólników, Agora S.A. stała się posiadaczem pakietu 36% udziałów Spółki dających prawo do wykonywania 36% głosów na zgromadzeniu wspólników Spółki. Łączna cena zapłacona za 36% udziałów Spółki wyniosła 11.520.000 zł, co implikuje wartość całej Spółki na poziomie 32 mln zł i daje mnożnik transakcyjny do oczekiwanych przychodów ze sprzedaży za 2011 rok w wysokości około 3,5 – powiedział Zbigniew Bąk, wiceprezes zarządu Agory.

Na pewno dużym wygranym w tej transakcji jest GoldenLine i jego udziałowcy. Wycena firmy na poziomie 32 milionów to bardzo dużo. Wprawdzie GL nie podaje oficjalnie swoich przychodów (z informacji wynika, że jest to ok 10 milionów złotych) i zysków ale można założyć że obecna wycena jest dla nich bardzo satysfakcjonująca.

Agora podając mnożnik 3,5 stosuje natomiast dość ciekawy manewr, bo przecież to wcale nie tak dużo. Warto jednak patrzeć, że jest on oparty o przychody a nie zyski GoldenLine :) Mając jednak na głowie udziałowców i giełdę trzeba szukać sposobu na podawanie nieco bardziej "stonowanych" danych i liczników.

Ps. Gdyby ktoś się nie domyślił, to źródeł jest informacja prasowa :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu