Polska

Afera na Wykop.pl ze zbożem w tle

Grzegorz Ułan
Afera na Wykop.pl ze zbożem w tle
105

Nie za bardzo znam się na zasadach panujących na Wykopie, to dość zamknięta i hermetyczna grupa użytkowników polskiego Internetu, raz nawet dostałem banana, nie wiem za co. W tę grupę uderzyła wczoraj administracja Wykopu. Dziś rano okazało się, że bezskutecznie, a sami użytkownicy sprawili istne żn...

Nie za bardzo znam się na zasadach panujących na Wykopie, to dość zamknięta i hermetyczna grupa użytkowników polskiego Internetu, raz nawet dostałem banana, nie wiem za co. W tę grupę uderzyła wczoraj administracja Wykopu. Dziś rano okazało się, że bezskutecznie, a sami użytkownicy sprawili istne żniwa na stronie głównej serwisu.

Cała afera zaczęła się od publikacji komentarza jednego z administratorów serwisu Elfik32 sprzed 3 lat, a cały jej przebieg możecie zobaczyć pod tym linkiem.

A oto efekt, jaki zgotowali administracji oburzeni użytkownicy Wykopu, którzy jeszcze nie zostali zbanowani.

To kolejny dowód na to, jak złe podejście, brak szybkich działań łagodzących spór, może doprowadzić do istnego buntu użytkowników. Ciężko przewidzieć, czy istnieje w tym momencie jakiś sposób na polubowne załatwienie sprawy, zapewne bez powrotu i odbanowania stałych użytkowników Wykop.pl się nie obejdzie.

Nadal wchodząc na stronę główną Wykop.pl ciężko znaleźć treści bez powiązania ze zbożem.

Źródło.

Aktualizacja

Całą tę aferę zgrabnie wykorzystał Browar Ciechan, jak twierdzi nasz Czytelnik, który podesłał nam linka, ich wpis wszedł na główną z "płomieniem" w niecałe trzy minuty.

Aktualizacja

Głos w sprawie zbożowej afery zabrał w końcu sam Michał Białek - Dyrektor Operacyjny, Wykop sp. z o.o. Z całością wypowiedzi możecie zapoznać się w specjalnym wpisie na ten temat.

Aktualizacja

I jest już odpowiedź użytkowników Wykopu...

Reasumując ten dzień na wykopie widać wyraźnie, że system ten wymaga zdecydowanych działań administracji serwisu i bardziej efektywnego dialogu z jego użytkownikami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykop.plafera