Mobile

Do Sieci wyciekła kompilacja 10240 dla Windows 10 Mobile. Ale lepiej jej nie instaluj

Jakub Szczęsny
Do Sieci wyciekła kompilacja 10240 dla Windows 10 Mobile. Ale lepiej jej nie instaluj
28

Po premierze Windows 10 dla pecetów, coraz więcej uwagi przywiązuje się mobilnej odsłonie okienek. W Sieci wiele informacji pojawiało się o kompilacji, która jest tożsama tej, która pojawiła się jako RTM Windows 10 dla pecetów. Jednak z tą wersją oprogramowania dla telefonów opartych na platformie W...

Po premierze Windows 10 dla pecetów, coraz więcej uwagi przywiązuje się mobilnej odsłonie okienek. W Sieci wiele informacji pojawiało się o kompilacji, która jest tożsama tej, która pojawiła się jako RTM Windows 10 dla pecetów. Jednak z tą wersją oprogramowania dla telefonów opartych na platformie Windows 10 Mobile było mnóstwo problemów, głównie z blokadą ekranu, a także stabilnością systemu.

Drodzy Insiderzy, właśnie dlatego ta kompilacja nie została udostępniona

I raczej nie będzie. Gabriel Aul na Twitterze wyjaśnił, że z 10240 było tak dużo problemów, że nie zdecydowano się udostępnić oprogramowania szerszej grupie testujących. Ma to związek również z tym, że oprogramowanie wewnątrz znane jest z tego, że powoduje problemy również z samymi słuchawkami. Działanie tej wersji jest na tyle nieprzewidywalne, że może okazać się iż telefon z zainstalowaną kompilacją 10240 może stać się całkiem drogim przyciskiem do papieru. A tego ani użytkownicy, ani Microsoft by tego nie chcieli.

="twitter-tweet" lang="pl">

@KingNickl3s @Ickis99 @talhafarooq11 10240 hasa blockingbugfor Mobile, we needa newerbuildwith the fix.

— Gabriel Aul (@GabeAul) sierpień 4, 2015 ="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">

Od czego jednak są wycieki?

W związku z tym, że udostępniona nieoficjalnymi kanałami wersja oprogramowania sprawia ogromnie dużo problemów, nie wrzucę linków do jej pobrania. Jej zainstalowanie może skończyć się tragicznie - dla telefonu rzecz jasna. Obsługiwanymi przez oprogramowanie telefonami są Lumia 640/XL oraz Lumia 930. Ekstremalnie ciekawi użytkownicy mogą poszukać jej w Internecie - ale robią to na własną odpowiedzialność, zresztą jak zwykle w takich wypadkach. Należy mieć to na uwadze, że skoro Microsoft nie zdecydował się na jej udostępnienie, jest coś na rzeczy.

Nie traćmy nadziei

Gabriel Aul ponadto zapowiedział, że w przygotowaniu jest kolejna kompilacja, która trafi do Insiderów już niebawem. Z relacji osób, którym udało się zainstalować 10240 wynika, iż ta wersja działa już naprawdę nieźle, choć brakuje jeszcze wiarygodnych doniesień na temat używalności na co dzień. W każdym razie można się spodziewać, że po względnym końcu prac na pecetową odmianą Windows 10, coraz więcej będzie działo się wokół mobilnej wersji, która w kontekście całego ekosystemu Microsoftu może okazać się bardziej kluczowym jego elementem.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu