Mobile

Wyciekła specyfikacja nowego Nexusa 5 od LG. Nie będzie to wcale rakieta [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wyciekła specyfikacja nowego Nexusa 5 od LG. Nie będzie to wcale rakieta [prasówka]
20

Jesień zbliża się nieubłaganie, a jak wszyscy wiemy jest to dość gorący okres na rynku smartfonów - chociażby ze względu na nowe Nexusy. O urządzeniach ciągle dowiadujemy się czegoś nowego. Teraz wyciekła specyfikacja nowej wersji 5-calowca od LG. LG Nexus 5 2015 Jak donosi GizmoChina nowy Nex...

Jesień zbliża się nieubłaganie, a jak wszyscy wiemy jest to dość gorący okres na rynku smartfonów - chociażby ze względu na nowe Nexusy. O urządzeniach ciągle dowiadujemy się czegoś nowego. Teraz wyciekła specyfikacja nowej wersji 5-calowca od LG.

LG Nexus 5 2015

Jak donosi GizmoChina nowy Nexus 5 ma być napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 620 (MSM8976) z 4 GB RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci flash. Wszystko to zasilać ma bateria 3180 mAh. Nie zabraknie też wsparcia dla bezprzewodowego ładowania, NFC oraz Bluetooth 4.2. Ekran smartfona będzie miał przekątną 5,2 cala, rozdzielczość FHD i zostanie wyprodukowany w technologii OLED. Doniesienia te kłócą się ze wcześniejszymi rewelacjami, w których nowy Nexus 5 był pokazywany poprzez pryzmat wyników w AnTuTu. Uzyskał tam rekordowo wysoki wynik, co sugerowało na obecność Snapdragona 820. Jeżeli będzie to jednak układ w wersji 620, pozostanie się tylko cieszyć - do wszystkich czynności jest on wystarczający, a cena urządzenia może dzięki temu znacząco spaść.

Oczywiście to nie jedyny Nexus. Do premiery swojego urządzenia z tej linii przygotowuje się także Huawei. Tutaj mamy dostać ekran 5,7 cala, co sugeruje następcę zeszłorocznego Nexusa 6.

Razer na Gamescom

Można się było spodziewać, że Razer przywiezie nowości na Gamescom i tak też się stało. Firma zaprezentowała podczas targów nowe urządzenia z serii Chroma, które wyróżniają się tym, że mogą być podświetlane na jeden z 16,8 mln kolorów. Sam posiadam mysz Naga Epic Chroma i przyznaję, że tak jest w istocie (choć kolorów nie liczyłem). DeathStalker Chroma to topowa klawiatura zaprojektowana z myślą o zapalonych graczach. Posiada jednak stosunkowo niski skok klawiszy, a przy tym pozwala na wydzielenie trzech osobnych stref podświetlenia. Jej cenę ustalono na 99 dolarów.  Orbweaver Chroma to natomiast mechaniczny panel do gry z przyciskami, które użytkownik może skonfigurować wedle własnych upodobań. Oba gadżety nie są nowe - Razer właściwie odświeżył istniejące już modele dodając im po prostu kolor (element Chroma). Czy takie odgrzewane kotlety sprzedadzą się?

Xboksa nowości ciąg dalszy

Po konferencji Microsoftu, którą wczoraj relacjonowaliśmy z Pawłem pojawiło się jeszcze kilka ciekawych i wartych uwagi informacji. Zacznijmy od tego, że uczestnicy programu Xbox Preview otrzymają Windows 10 na swoje konsole (wraz z nowym interfejsem) już we wrześniu. Przynajmniej tak na Twitterze obiecuje Mike Ybarra. Firma nie zapomina też o konsoli X360, która w programie preview otrzymała właśnie aktualizację dającą dostęp do strumienia aktywności znanego z XOne czy też aplikacji Xbox na Windows 10. Dopełnieniem tego wszystkiego jest nowa gra w EA Access - Dragon Age: Inkwizycja. Płacąc 79 złotych raz do roku macie dostęp do niesamowitej paczki gier EA, w skład której wchodzi teraz jeden z ciekawszych RPG ostatnich lat. Naprawdę warto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu