Mobile

Adblock Browser teraz dostępny na iOS. To pierwsze takie rozwiązanie działające bez Jailbreaka

TP
Tomasz Popielarczyk
6

W czasie gdy Google utrudnia działanie Adblocka na Chrome, jego twórcy coraz odważniej wkraczają na platformy mobilne. Przeglądarka Adblock Browser, która miała swoją premierę kilka miesięcy temu właśnie doczekała się wersji na iOS. Twórcy promują swoją przeglądarkę nie tylko jako narzędzie do bl...

W czasie gdy Google utrudnia działanie Adblocka na Chrome, jego twórcy coraz odważniej wkraczają na platformy mobilne. Przeglądarka Adblock Browser, która miała swoją premierę kilka miesięcy temu właśnie doczekała się wersji na iOS.

Twórcy promują swoją przeglądarkę nie tylko jako narzędzie do blokowania reklam, ale również rozwiązanie do ochrony użytkownika przed malware, złośliwym oprogramowaniem i śledzeniem. Adblock Browser ma ponadto oszczędzać baterię i ograniczać liczbę zużytych danych. Debiut na iOS jest o tyle ważny, gdyż stanowi pierwsze tego typu rozwiązanie do blokowania reklam na platformach Apple'a. Wcześniej było to możliwe wyłącznie po uprzednim wykonaniu jailbreaka.

Twórcy Adblocka tłumaczą, że ich aplikacja ma poprawiać mobilne doświadczenia użytkowników, czyniąc strony www bardziej przejrzystymi i lżejszymi. Stoi to w konfrontacji z nowością, która ma trafić na rynek wraz z iOS 9, a więc aplikacją Apple News. Treści mają być tam dostarczane w sposób możliwie najbardziej przystępny dla urządzeń mobilnych, a ich twórcy mają otrzymywać 100 proc. przychodów z emitowanych przy nich reklam.

Aplikację możecie pobrać ze sklepu AppStore. Ciągle dostępna (mimo kilku przerw) jest również wersja dla Androida, którą można pobrać ze sklepu Google Play. Tę drugą dotąd pobrało 10-50 tys. użytkownikół (wg statystyk sklepu), co nie jest jakimś rekordowym wynikiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu