Komputery i laptopy

Wszystko dla graczy - ambitny Acer z licznymi nowościami

Konrad Kozłowski
Wszystko dla graczy - ambitny Acer z licznymi nowościami
24

Dwa laptopy oraz komputer stacjonarny z serii Aspire słynącej z wydajności, monitory Predator dla graczy, a także data wprowadzenia do sprzedaży raz cena monstrualnego laptopa Predator 21 X. Acer zaprezentował swoje liczne nowości.

Kosztowny Predator 21 X

Zaczniemy oczywiście od Predatora 21 X, którego premierę oglądałem w Berlinie. 21-calowy laptop z zakrzywionym ekranem narobił wokół siebie niemało szumu, czemu trudno się oczywiście dziwić - nie co dzień takie potwory trafiają do seryjnej produkcji. Acer jest już gotowy na dostarczenie zainteresowanym Predatora 21 X. Sprzedaż ruszy w lutym, a cena komputera to 8999 dolarów. Zgadza się, prawie 9 tysięcy dolarów. To przekłada się, po szybich kalkulacjach, na około 40 tysięcy złotych, lecz jak na razie brak informacji o planach wprowadzenia go do polskiej sprzedaży. Więcej o Predatorze 21 X przeczytacie tutaj.

V Nitro Black Edition - 15 i 17

Seria Aspire zyskała kilku nowych członków: laptopy V Nitro (15 i 17 cali), model VX 15 oraz komputer stacjonarny Aspire GX. Pierwsze urządzenia cechują się ekranami wykonanymi w technologii IPS, układami graficznymi NVIDIA GeForce 10X0 i procesorem 7. generacji od Intela. A najwyższej, a co za tym idzie najdroższej konfiguracji, laptopty dysponują układem Intel Core i7-7700HQ, wyświetlaczami o rozdzielczości 4K (3840 x 2160), a klienci do wyboru będą mieli karty graficzne GeForce 1060 lub 1050.

Aspire V 17 Nitro Black Edition dysponuje ekranem 17,3 cala, aluminiową obudową i opcjonalnym modułem śledzenia wzroku od Tobii. Gracze będą mogli sięgnąć także po układ GeForce 1060 z 6 GB pamięci GDDR5. Nie zabraknie odpowiednich komponentów w kategorii pamięci RAM - do 16 GB - oraz dysków SSD bądź HDD (do 2 TB). Obydwa modele V Nitro wyposażono w czytnik linii papilarnych umieszczony w lewym górnym rogu touchpada współpracujący z Windows Hello.

Aspire VX 15

Aspire VX 15 nie da się pomylić ze zwykłym laptopem. Duże otwory wentylacyjne, podświetlana na czerwono klawiatura i czerwona obudowa wysyłają jasny sygnał - to sprzęt o zadziornej specyfikacji. Wewnątrz znajdziemy procesor Intel Core i7-7700HQ 7. generacji, do 32 GB pamięci RAM, dysk SSD 512 GB i HDD 1 TB, zaś ekran 15,6 cala posiada rozdzielczość Full HD.

Acer wyposażył swoje laptopy w opracowane wcześniej technologie AeroBlade, Coolboost i DustDefender. Pierwsza z nich odpowiada za zwiększe skuteczności odprowadzania ciepła, druga umożliwia manualne kontrolowanie procesu chłodzenia, zaś trzecia pozwala na zmianę kierunku obrotów wentylatorów, co przekłada się na usuwanie zalegającego wewnątrz komputera kurzu. Podobnie sytuacja prezentuje się w technologiach audio - Dolby Audio Premium i Acer TrueHarmony™ Plus wspierające cztery głośniki powinny zadowolić większość użytkowników.

Acer Aspire GX

W portfolio Acera nie mógł nie pojawić sie nowy PC. Aspire GX również dysponuje najnowszym procesorem Intela 7. generacji, możemy wyposażyć go w maksymalnie 64 GB pamięci RAM i układ GeForce GTX 1070 od NVIDII. Komputer ma bez problemów poradzić sobie z grami w rozdzielczości 4K i posiada certyfikat VR Ready. Gdyby ktoś by ciekaw - podłączymy do niego aż nawet 4 ekrany jednocześnie. Naturalnie obudowa komputera nawiązuje stylistyką do innych gamingowych produktów Acera - czerwone elementy i podświetlenie LED, obudowa imitująca zbroję, a także... wsparcie dla ładownia bezprzewodowego.

Monitory Acer Predator

Predator Z301CT, Predator XB252Q i Predator XB272 to trzy nowe monitory od Acera z linii produktów gamingowych. Pierwszy z wymienionych jest... pierwszym na świecie monitorem o proporcjach 21:9 z funkcją śledzenia wzroku. Posiada rozdzielczość 2560 x 1080 pikseli,  szybkie odświeżanie z częstotliwością 200 Hz i czas reakcji równy 4 ms. W obudowie znalazły się nawet głośniki o mocy 3W z technologią DTS Sound, a całość możemy dostosować do własnych potrzeb pochylając ekran od -5 stopni do 35 lub przesuwając go w górę lub w dół o 12 cm.

Dwa pozostałe modele to przede wszystkim czas reakcji wynoszący 1 ms, częstotliwość odświeżania 240 Hz i technologia NVIDIA ULMB. Każdy z monitorów to wyświetlacz o rozdzielczości 1080p i konstrukcja ZeroFrame mająca zapewnić jak najlepsze warunki podczas konfiguracji zestawów wielomonitorowych.

Ceny i daty premier

 • Laptopy:
  • Aspire V 15 Nitro Black Edition będzie dostępny w Polsce pod koniec marca w cenie od 5699 zł.
  • Aspire V 17 Nitro Black Edition będzie dostępny w Polsce pod koniec marca w cenie od 5099 zł.
  • Aspire VX 15 będzie dostępny w Polsce pod koniec stycznia 2017 roku w cenie od 3999 zł.
 • PC:
  • Aspire GX będzie dostępny w Polsce na przełomie lutego i marca 2017 roku w cenie od 4499 PLN.
 • Monitory:
  • Predator Z301CT będzie dostępny w Polsce na przełomie marca i kwietnia 2017 w cenie 4299 PLN.
  • Predator XB252Q będzie dostępny w Polsce w drugim kwartale 2017 roku cenie 2999 PLN.
  • Predator XB272 będzie dostępny w Polsce w drugim kwartale 2017 roku w cenie 3299 PLN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu