Telekomy

Zapłacilibyście o połowę mniej za abonament telefoniczny, ale za rok z góry?

Grzegorz Ułan
Zapłacilibyście o połowę mniej za abonament telefoniczny, ale za rok z góry?
40

Zwykle dzielę się z Wami nowinkami związanymi z telekomami w Polsce, ale czasem trafiam na interesujące rozwiązania znalezione u operatorów zagranicznych. Ostatnio trafiłem na ciekawą promocję w Virgin Mobile (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i pomyślałem więc, że się z nią z Wami podzielę.

Znany również w Polsce operator Virgin Mobile w ZEA ogłosił ostatnio promocję, w której przy wyborze rocznej płatności za wybrany plan obniża jego wysokość o połowę.

Teraz trochę archaicznie będzie dla Was, bo w ZEA nie ma nielimitowanych planów na połączenia czy SMS-y, co u nas jest normą. Minimalną opcją jest plan z 50 minutami rozmów lub wiadomościami SMS oraz 1GB transferu danych za 82,95 AED (83,20 zł). Maksymalnie zaś, można wybrać plan z 500 minut na połączenia wymienne na SMS-y oraz maksymalnie 15 GB transferu danych. Cena z kolei kosmiczna jak dla nas, bo 404,25 AED, co w przeliczeniu na złotówki da nam 405,47 zł… miesięcznie. No ale tam relatywnie więcej się zarabia.

I teraz wprowadzili promocję, iż w przypadku wyboru płatności za 6 miesięcy z góry opłata ta obniżona zostanie do 282,97 AED (283,82 zł).

Przy płatności rocznej z kolei, będzie można zapłacić aż o połowę mniej, czyli 202,12 AED (202,73 zł).

Jak dla mnie świetny pomysł, na którym korzysta i klient i firma, która ma sprzedane plany na rok do przodu, o połowę taniej, ale odchodzą koszty obsługi takich klientów, związanych z fakturowaniem czy windykacją należności (Polacy są winni firmom telekomunikacyjnym 750 mln zł, a zaległości w płatnościach ma 305,5 tys. osób). Z kolei klient ma spokój na rok.

Dla przykładu weźmy taką ofertę nju mobile z rachunkiem za 29 zł miesięcznie, z nielimitowanymi rozmowami na stacjonarne i komórkowe, nielimitowymi SMS-ami/MMS-ami oraz 10 GB na start (po pół roku 20 GB, po roku - 25 GB i po 2 latach - 30 GB). Normalnie przez rok zapłacilibyśmy za ten plan 348 zł, a przy zastosowaniu 50% za płatność rok z góry, zapłacilibyśmy jedynie 174 zł.

Przy takim rozrachunku bierzemy później w takim RTV Euro AGD iPhone SE na 10 rat po 139,90 zł i po roku mamy spłacony abonament i raty za telefon przy stałym koszcie miesięcznym. Bez zastosowania takiej promocji koszt miesięczny takiego zestawu - abonament (za 12 miesięcy)+iPhone SE wyniósłby - 144,58 zł, a z taką promocją 50% za płatność roczną - 131,08 zł, czyli prawie 14 zł oszczędności miesięcznie.

Osobiście pisałbym się na to zwłaszcza w przypadku, gdy czekałaby mnie wymiana telefonu właśnie. Od kilku lat przestałem zaopatrywać się w nowe telefony u operatora, teraz już tylko i wyłącznie kupuje telefon w sklepie na raty, a z taką promocją łatwiej by mi było podjąć taką decyzję. Tak więc czekamy, może któryś z operatorów pokusi się o taką promocją u nas.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu