LG

A to niespodzianka. LG Velvet dostaje aktualizację systemu

Mirosław Mazanec
0

Choć LG porzuciło produkcję telefonów, to na szczęści nie zapomina o tych już wypuszczonych na rynek. Przynajmniej niektórych modelach…

LG nigdy nie było mistrzem w aktualizowaniu swoich smartfonów. Tak było nawet w czasach, gdy firmie wiodło się całkiem nieźle. Dlatego po wycofaniu się z produkcji telefonów wielu użytkowników zastanawiało się, czy zobaczy na nich obiecaną nowszą wersję systemu. Dotyczy to zwłaszcza ostatnich urządzeń, np. LG Velvet. Smartfon jest bardzo udanym urządzeniem z niezłą specyfikacją, więc spokojnie może nam służyć jeszcze przez lata. Oczywiście pod warunkiem, że będzie w jakikolwiek sposób wspierany przez producenta. Dla przypomnienia – ma piękny wyświetlacz POLED, napędza go procesor Snapdragon 765 5G, ma niezłą baterię 4300 mAh.

Smartfon trafiał do rąk użytkowników z Androidem 10 na pokładzie, w międzyczasie dostał już wersję 11. Firma obiecywała do niego trzy duże aktualizacje, więc w perspektywie mamy jeszcze Androida 12 i 13.

Według serwisu gsmarena, który powołuje się na koreańskie źródła, użytkownicy modelu w wersji 5G w tym kraju zaczęli właśnie dostawać aktualizację do Androida 12. Następnie mają ją otrzymywać smartfony w kolejnych krajach na całym świecie.  Jest więc szansa, że trafi ona również do polskich właścicieli tego urządzenia.

Niestety nie wiadomo, jak będzie wyglądała aktualizacja innych modeli, zwłaszcza z niższych półek. Osobiście jestem ciekawy, czy aktualizację do nowej wersji systemu otrzyma LG Wing, który jak dla mnie jest chyba najciekawszym urządzeniem tego producenta i który pod względem formy nie zestarzeje się jeszcze bardzo długo. Pisał o nim Krzysztof Rojek.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news