Gry

A mówili, że gorzej być nie może... Sprzedaż Batmana: Arkham Knight na PC wstrzymana! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
A mówili, że gorzej być nie może... Sprzedaż Batmana: Arkham Knight na PC wstrzymana! [prasówka]
17

Wczoraj pisałem o moim rozgoryczeniu związanym z działaniem Batmana: Arkham Knight. Bardzo dobra gra została zabita przez techniczne niedoróbki na PC. Widać, że jej twórcy nie próżnują, choć mają bardzo twardy orzech do zgryzienia. Na Steam wstrzymano sprzedaż produkcji do czasu wyeliminowania probl...

Wczoraj pisałem o moim rozgoryczeniu związanym z działaniem Batmana: Arkham Knight. Bardzo dobra gra została zabita przez techniczne niedoróbki na PC. Widać, że jej twórcy nie próżnują, choć mają bardzo twardy orzech do zgryzienia. Na Steam wstrzymano sprzedaż produkcji do czasu wyeliminowania problemów. Niektóre sklepy internetowe zwracają natomiast graczom pieniądze za zakupione klucze.

Batman: Arkham Knight w wersji PC wycofany ze sprzedaży

Wydawca gry, Warner Bros w komunikacie do użytkowników Steam poinformował o tymczasowym zablokowaniu sprzedaży gry na tej platformie. Jak możemy przeczytać:

We want to apologize to those of you who are experiencing performance issues with Batman: Arkham Knight on PC. We take these issues very seriously and have therefore decided to suspend future game sales of the PC version while we work to address these issues to satisfy our quality standards. We greatly value our customers and know that while there are a significant amount of players who are enjoying the game on PC, we want to do whatever we can to make the experience better for PC players overall.

Nie wiadomo, jak długo to potrwa. W tym czasie twórcy mają wyeliminować problemy w grze, zoptymalizować kod i nie tylko. Trudno się dziwić takiej decyzji, zważywszy na oceny gry. Na Metacritic średnia od graczy wynosi obecnie... 1.4. Na Steam jest natomiast już blisko 9 tys. komentarzy, z czego większość negatywna. Trudno wyobrazić sobie gorszy debiut. Nawet chyba Ubisoft nie zaliczył takiej wtopy ze swoim AC: Unity.

AMD Radeon R9 Fury

AMD otwiera nowy rozdział w swojej historii i przedstawia kartę Radeon R9 Fury. Oparty na rdzeniu GCN (ciągle produkowanym w 28 nm) układ Fiji jest jednak dużym krokiem naprzód. Składa się na to wiele czynników, spośród których najważniejszym jest nowy typ pamięci - HBM. Charakteryzują się one bardzo dużą przepustowością, a przy tym zajmują mniej miejsca. To pozwoliło skonstruować topową kartę, która mierzy zaledwie 19 cm. Do tego należy dodać wysoki poziom energooszczędności oraz niskie temperatury, które udało się uzyskać po części dzięki zastosowaniu wodnego chłodzenia. Karta ma nie przekraczać 50 stopni w stresie. Całość ma TDP 275 W, ale producent zapewnia, że potencjał elektryczny pozwala dobić do 375 W. Czyni to ten układ podatnym na podkręcanie.

Pierwsze testy są bardzo optymistyczne i pokazują, że nowy Radeon R9 Fury doskonale radzi sobie w wysokich rozdzielczościach, jak 4K. Wydajnością karta może śmiało rywalizować z GeForce GTX 980 Ti, a więc najmocniejszym obecnie układem Nvidii. Cenowo również - za nowość od AMD zapłacimy blisko 3000 zł. Do końca roku zobaczymy jeszcze trzy karty z pamięciami HBM - prawdopodobnie należące do niższych kategorii cenowych. Warto zaznaczyć, że analogiczną technologię pod nazwą 3D Memory rozwija obecnie również Nvidia. Żadnych dat jednak jeszcze nie znamy.

Kolejna afera na Wykopie

Społeczność Wykopu żyje od afery do afery i co i rusz toczy boje z moderatorami. Tym razem użytkownicy zarzucają właścicielom serwisu usuwanie znalezisk dotyczących brutalnej działalności ISIS (Państwa Islamskiego) oraz banowanie użytkowników. Moderacja tłumaczy natomiast, że ociekające przemocą i brutalnością materiały zostały usunięte po licznych zgłoszeniach ze strony użytkowników. Były ku temu podstawy, bo łamały one regulamin serwisu. Ktoś w międzyczasie skojarzył całą aferę z kozami, a my na Antywebie zachodzimy w głowę - o co chodzi. W każdym razie bądźcie świadomi, że na Wykopie znów wojna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu