Internet

6 nowych miast w Polsce w zasięgu UPC, a światłowód 500 Mb/s dostępny na ponad 85% sieci UPC

Grzegorz Ułan
6 nowych miast w Polsce w zasięgu UPC, a światłowód 500 Mb/s dostępny na ponad 85% sieci UPC
17

O nowej ofercie UPC, pisałem Wam w wakacje tego roku, kiedy to na swojej konferencji UPC ogłosił poszerzenie oferty internetu opartego na światłowodzie o pakiet o prędkości do 500 Mb/s, który udostępniono w nowych zestawach telewizja+internet Happy Home. Dziś UPC poinformowało nas na email o nowych lokalizacjach, gdzie oferta UPC jest już dostępna oraz o dostępności tego największego pakietu w nowych miejscowościach.

Zacznijmy od nowych miejscowości, których mieszkańcy mogą zacząć korzystać z usług UPC. W ostatnich miesiącach w zasięgu UPC znalazły się takie miejscowości jak Kołobrzeg, Legnica, Świdnik, Oświęcim, Tarnowskie Góry i Radom.

Lucian Mataoanu, Szef Działu Sprzedaży i Rozwoju w UPC Polska:

Mamy świetną, konkurencyjną ofertę dla naszych klientów, dlatego nadal będziemy rozbudowywać naszą sieć i zagęszczać ją w miastach, w których już jesteśmy. Z naszych badań wynika, że obecni klienci cenią UPC przede wszystkim za wysoką jakość dostarczanych usług. O niezawodności naszej sieci świadczą również niezależne badania, takie jak ogólnodostępny Speed Test, mierzący prędkość internetu, dostarczanego przez operatorów. UPC zawsze znajduje się w ścisłej czołówce tego rankingu, co udowadnia, że superszybki internet w naszej sieci to nie tylko obietnica, ale fakt.

O nowej ofercie „Happy Home” opowiadałem Wam również po wakacyjnej konferencji. To oferta pakietowa składająca się z internetu i telewizji w cenach uzależnionych o liczby kanałów i szybkości internetu. Od momentu jej premiery skorzystało z niej już 300 tysięcy klientów UPC.

Wspomniany wcześniej internet 500 Mb/s z telewizją składającą się ze 151 kanałów (95 w HD) można zamówić w cenie 139 zł. Jak podaje w komunikacie UPC, oferta ta dostępna jest już w 85% sieci. W ostatnim czasie dostęp do tego najszybszego internetu uzyskali mieszkańcy Bolesławca, Brzegu Opolskiego, Bytomia, Chorzowa, Gdańska, Gdyni, Jeleniej Góry, Katowic, Tychów, Radomia, Tarnowskich Gór i Warszawy.

Kolejnym krokiem w UPC ma być rozwój infrastruktury pozwalający na osiąganie prędkości gigabitowych.

Źródło: informacja prasowa.

Zobacz aktualne promocje w UPC!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu