YouTube

5 dobrych kanałów na YouTube o filmach i serialach

Konrad Kozłowski
5 dobrych kanałów na YouTube o filmach i serialach
32

Niemal każdy uwielbia (co najmniej lubi) oglądać filmy i seriale. Jak wybrać te najlepsze? Jak poznać tajemnice stojące za procesem ich powstawania? Jak poznać ciekawostki o ulubionych, i nie tylko, produkcjach? Odpowiedzi bez problemu znajdziemy na YouTube.

Kolejność przypadkowa, wybór subiektywny.

Sfilmowani

https://www.youtube.com/user/SfilmowaniTV/

Od tego kanału rozpocząłem eksplorację polskiej sceny YouTube'a w tematyce filmowej. Ekipę Sfilmowanych stanowili niegdyś Dawid Adamek z Jackiem Naporą, lecz po pewnym czasie nadeszła zmiana warty i w miejsce Jacka na stałe zagościła Agnieszka Pisarek. Duet okazjonalne wspomagany jest przez Michała Urbańskiego. Na kanale znajdziecie świeże recenzje kinowych premier, od czasu do czasu poruszana jest tematyka seriali, nie brakuje podsumowań i corocznych nagród - Złotych Paździerzy przyznawanych najgorszym filmom. Spokojnie, tych 10 najlepszych również jest wybieranych. Luźno, z humorem i konkretnie. Za to polecę Sfilmowanych.

P.S. Wróćcie z nagraniami do kina:)

Na gałęzi

 

https://www.youtube.com/user/NaGalezi

Dlaczego film wygląda, tak jak wygląda? Jak nakręcone zostały wybrane sceny? Jak wygląda proces powstawania filmu? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada Marcin Łukański z Na Gałęzi. Jeżeli szukacie odpowiedzi w tematyce filmowego rzemiosła, to namierzycie je właśnie tutaj. Wszystko wyjaśnione jest w zrozumiały dla każdego sposób, stoi na naprawdę wysokim poziomie i może być nawet źródłem wiedzy dla początkujących filmowców (także tych z YouTube'a:).

Ichabod / Comics Weekly

https://www.youtube.com/user/lstelmach89

Komiksy? Seriale? Superbohaterowie? Geek? Prowadzony przez Łukasza Stelmacha kanał, to dobre miejsce dla każdej osoby (potencjalnie) zafascynowanej wydarzeniami na kartach komiksu, które później są (lub nie są) ekranizowane. Oczywiście premiery filmowe nie są przez Łukasza pomijane, a jeśli temat wymaga poświęcenia mu znacznie więcej niż kilka lub kilkanaście minut, to możecie spodziewać się materiałów nieco, nieco dłuższych. Na kanale odsłuchacie też podcasstu Comics Weekly, gdzie występuje nie tylko Łukasz, a zakres poruszanych zagadnień jest o wiele, wiele szerszy.

Jakby niepaczeć

https://www.youtube.com/user/jakbyniepaczec/

Mekka dla serialomaniaków. Opinie i recenzje (często przedpremierowe) najświeższych telewizyjnych i internetowych produkcji, mnóstwo zestawień, rankingów i podsumowań. Oprócz oceny wystawianej tytułom mamy szansę poznać wiele ciekawostek wokół produkcji, a nawet wpływ, jakie miały dane seriale na (pop)kulturę i kolejne lata w serialowym showbiznesie. W jakby niepaczeć zobaczymy Kaję Szafrańską, odpowiedzialną za scenariusze i oprawę graficzną, zaś kwestiami technicznymi zajmuje się Janusz Raczyński.

How It Should Have Ended

https://www.youtube.com/user/HISHEdotcom

Jak powinno się zakończyć różni się od wyżej przedstawionych kanałów, ale w mojej ocenie nie mogło zabraknąć go w takim zestawieniu. Ekipa How It Should Have Ended zwróciła na siebie uwagę wieloma ciekawymi pomysłami na końcówki tych lepszych i tych gorszych produkcji - potrafi zaskoczyć za każdym razem. W podobnej tonie utrzymane są także inne kanały - Screen Junkies, gdzie znajdziemy serię Honest Trailers szczerze zapowiadającącą każdy z filmów oraz punktujący wszystkie grzechy kanał CinemaSins słynący z serii Everything wrong with...

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu