Netflix

Data premiery i pierwszy zwiastun 1983 - polskiego serialu Netflix!

Konrad Kozłowski
Data premiery i pierwszy zwiastun 1983 - polskiego serialu Netflix!
9

Netflix zaprezentował właśnie pierwszy zwiastun pierwszego polskiego serialu "1983", który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Co więcej, znamy dokładną datę premiery!

Data premiery "1983" na Netflix

"1983" to pierwszy polski serial oryginalny Netflix, który wciąż pozostaje pod wieloma względami dla nas tajemnicą. Nie jest nią jednak już data premiery serialu ponieważ wiemy, że wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "1983" trafi do widzów dokładnie 30 listopada.

"1983" będzie serialem political-fiction. Przedstawi Polskę z tytułowego roku 1983 oraz 2003 - Związek Radziecki nadal istnieje, a żelazna kurtyna nie opadła. Zimna wojna trwa nadal po tych 20 latach od zamachu terrorystycznego, który pogrzebał szanse na wyzwolenie się Polski. Jest jednak nadzieja na odkręcenie tego wszystkiego - siły połączą skompromitowany oficer śledczy (Robert Więckiewicz) oraz ambitny student prawa (Maciej Musiał), którzy wspólnie będą starać się rozwiązać zagadkę spisku. W obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus i Ewa Błaszczyk. Pomysłodawcą serialu jest Joshua Long, a za kamerami stanęły: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

Zdjęcia do „1983” odbywały się w Warszawie, Lublinie, we Wrocławiu oraz na Śląsku – odpowiadają za nie Tomasz Naumiuk oraz Arkadiusz Tomiak. Muzykę do serialu komponuje Antoni Komasa-Łazarkiewicz, a kostiumami zajmuje się Katarzyna Lewińska.

Pierwszy zwiastun "1983"

Nie będę przedłużał, bo wiem, że większość z was nie może się doczekać zobaczenia pierwsze materiału wideo z nowego serialu, dlatego zamieszczam poniżej:

Oficjalny opis fabuły serialu:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

O serialu w detalach usłyszeliśmy po raz pierwszy w marcu poznając twórców i fabułę "1983". Później nadszedł czas na kolejne informacje, w tym pokaz zwiastunu podczas konferencji See What's Next w Rzymie, którą zorganizował Netflix.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu