Netflix

Seriale dokumentalne na Netflix, z których się czegoś nauczysz (nie tylko do szkoły)

Konrad Kozłowski
Seriale dokumentalne na Netflix, z których się czegoś nauczysz (nie tylko do szkoły)
10

Netflix jest pełen świetnych filmów i seriali, ale czasem warto spędzić trochę czasu oglądając coś, co będzie nie tylko służyło dobrej rozrywce, lecz będzie mogło nas także czegoś nauczyć. Może trochę historii lub biologii? Albo odrobina wiedzy na temat kosmosu? Oto programy, które polecamy po powrocie do szkoły.

s

o.

a

https://www.youtube.com/watch?v=Io3uQ6Q4NlU&t=2s

.

a

)

Przy okazji warto polecić także “Błękitną planetę” oraz “Życie” - dwa programy BBC powstałe w podobnym formacie, co “Planeta Ziemia”. Jak sugerują same tytuły, serie skupiają się na tajemnicach mórz i oceanów, a także zagadce życia, które rozwinęło się na naszej planecie.

a

k

Piekło II wony światowej zostało pokazane na wielu dokumentach, ale seria, którą stworzył Laurent Bouzereau na podstawie książki Marka Harrisa dla Netfliksa, pokaże je z nowej perspektywy. Do udziału w projekcie zaproszono sławnych twórców, dlatego zawarto w nim rozmowy ze Stevenem Spielbergiem, Francisem Fordem Coppolą, Guillermo Del Toro, Paulem Greengrassem i Lawrence’em Kasdanem, które uzupełniają zdjęcia archiwalne. Narratorką programu jest Maryl Streep, więc powinniście od razu poznać ten głos. Trzyczęściowy dokument skupia się na pracach pięciu reżyserów (John Ford, William Wyler, John Huston, Frank Capra, and George Stevens), których materiały dotyczące II wojny światowej są poddawane analizie, a przy okazji poznajemy istotne dla przebiegu konfliktu zdarzenia.

a

.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu