Smartfony

15 milionów dolarów w 10 sekund. Który smartfon tak dobrze się sprzedał?

Paweł Winiarski
6

Producenci smartfonów prześcigają się w informacjach dotyczących sprzedaży ich urządzeń. Jeden z nich ogłosił właśnie imponujący wynik.

Huawei ma powody do zadowolenia

Firmie udało się sprzedać warte 15 milionów dolarów smartfony z rodziny P20 w 10 sekund od uruchomienia sprzedaży. Tradycją jest już, że podczas premiery nowych telefonów HW na chińskim rynku organizuje się tak zwaną "flash sale".  Jak to działa? Otóż do internetowych sklepów trafia określona pula smartfonów, która rozchodzi się wręcz błyskawicznie - często w czasie poniżej jednej minuty.

Ale ile w zasadzie sprzedało się P20/P20 Pro w te 10 sekund?

Tego Huawei nie zdradza i pewnie na jakiekolwiek konkretne wyniki sprzedaży trzeba jeszcze będzie trochę poczekać. Hasło o treści 15 milionów dolarów  w 10 sekund jest jednak bardzo udane i pozwala sądzić, że sprzedaż Huawei P20 i P20 idzie świetnie. I w sumie tak jest - spójrzmy na wyliczenie, które zrobił serwis Telepolis:

Jeśli przyjmiemy, że cena modelu P20 Pro to ok 1100 dolarów, P20 ok 830 dolarów, to biorąc średnią w wysokości 965 dolarów sprzedanych zostało ok 15,5 tys. smartfonów. Jak na 10 sekund to całkiem dobry wynik.

Albert twierdzi, że Huawei P20 Lite (mimo swoich mniejszych i większych wad) będzie hitem u operatorów.

I ja się z nim zgadzam, smartfon na pewno odniesie w naszym kraju ogromny sukces. Rodzina P20 to bardzo udane urządzenia, choć oczywiście można szukać lepszych propozycji za te pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy ma na to czas i chęci, dlatego skieruje swoje zainteresowanie w stronę tego urządzenia, które będzie odpowiednio mocno promowane. I tu Huawei idzie naprawdę odważnie - Robert Lewandowski wciąż jest ambasadorem marki i pojawia się w reklamach. Dołączyła do niego Gal Gadot, którą sam widziałem na paryskiej premierze urządzeń z rodziny P20. Na naszej rodzimej imprezie pojawił się natomiast Kuba Wojewódzki, jak więc możecie się domyślić on też będzie promował w Polsce smartfony Huawei. Wiem, że większość z Was na takie współprace patrzy przez palce - ale ja spotkałem się już ze słowami "jaki mam telefon? no ten Lewandowskiego". Obstawiam więc, że smartfony z rodziny P20 (szczególnie P20 i P20 Lite) będą ogromnym sukcesem i świetnie się w naszym kraju sprzedadzą. I nie tylko u nas, ale i na całym świecie.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu