Moje przemyślenia

14 miliardów dolarów w 2012 roku w mobilnych płatnościach tylko przez PayPal

Grzegorz Marczak
14 miliardów dolarów w 2012 roku w mobilnych płatnościach tylko przez PayPal
7

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości czy mobilne płatności mają sens (w końcu nadal są tacy którzy twierdzą, że nie ma potrzeby płacić przez telefon jak jest komputer czy karta kredytowa) to polecam przeczytać komunikat od PayPal. Na blogu firmowym wypowiedział się sam kierownik czyli David Marcu...

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości czy mobilne płatności mają sens (w końcu nadal są tacy którzy twierdzą, że nie ma potrzeby płacić przez telefon jak jest komputer czy karta kredytowa) to polecam przeczytać komunikat od PayPal. Na blogu firmowym wypowiedział się sam kierownik czyli David Marcus.

Firma w 2012 roku przeprocesowała 14 miliardów dolarów w mobilnych płatnościach. Jest to 250% więcej niż w roku 2011. Przewidywali wprawdzie 10 miliardów na 2012 ale ostateczna kwota jak widać ich też zaskoczyła. W samym okresie świątecznym ludzie zapłacili mobilnie za zakupy blisko 700 milionów dolarów

Bardzo ciekawy jestem jak takie dane wyglądają jeśli chodzi o Polskę. Osobiście tylko kilka razy płaciłem przez telefon za konkretne artykuły - wynika to jednak chyba z faktu, że wszędzie gdzie przebywam mam przy sobie komputer, moja praca związana jest z komputerami i właściwie telefon czy tablet to dla mnie urządzenia na spotkania czy podczas dłuższych wyjazdów (jeśli chodzi o oczywiście o internet i transakcje)

Inne pytanie to za co w Polsce płaci się dziś mobilnie? Za co ostatnio zapłaciliście przez telefon. Moim zakupem były ostatnio bilety kolejowe - nie wspominając o kupowaniu aplikacji mobilnych, ale to chyba inna kategoria :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu