Internet

10 GB darmowego internetu od Orange i odkodowane kanały kablówki

KP
Kamil Pieczonka
21

Orange wychodząc naprzeciw sytuacji z jaką musimy się zmierzyć, postanowił zafundować swoim abonentom i użytkownikom oferty prepaid bonus w postaci pakietu 10 GB dodatkowego internetu. Dodatkowo użytkownicy telewizji kablowej będą mogli za darmo skorzystać z rozszerzonego pakietu programów.

Internet i telewizja, aby nie nudziło się wam w domu

Zamknięte szkoły, przedszkola i wszelkiej maści instytucje związane z szeroko rozumianą rozrywką (kina, teatry, muzea itp.) mają nas zmobilizować do pozostania przez najbliższe kilkanaście, a może i więcej dni w domu. Wszystko oczywiście przez zagrożenie spowodowane szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem, o którym wiecie pewnie już więcej niż ja. Dlatego warto docenić gest z jakim wychodzi do swoich abonentów Orange, który od 13 marca sprezentuje swoim klientom 10 GB dodatkowego internetu, niezależnie od wielkości pakietu jaki posiadają obecnie.

Oferta dotyczy zarówno klientów abonamentowych, jak i tych korzystających z oferty prepaid, ale niestety wyłączeni są z niej użytkownicy oferty Orange Flex, a także klienci sieci nju mobile, która jest bezpośrednio zależna od Orange. Aby aktywować pakiet dodatkowych 10 GB, które ważne będą do 31 marca 2020 roku, trzeba wysłać SMSa o treści "10GB" na numer 80820. Można to zrobić dopiero od 13 marca 2020, czyli za godzinę ;-).

Dodatkowo posiadacze telewizji kablowej Orange będą mogli do końca marca korzystać z 40 dodatkowych kanałów zawartych w pakiecie Komfortowym. Ponadto jeśli nie zostaną odwołane mecze PKO BP Ekstraklasy, to na platformie Orange będziecie mogli obejrzeć również wszystkie mecze, które odkoduje Canal+. (Ekstraklasa odwołała wszystkie mecze do końca marca). Być może nie jest to wiele, ale można pochwalić firmę za takie podejście w obliczu wyzwania z jakim wszyscy będziemy musieli się zmierzyć przez najbliższe kilkanaście dni.

Darmowa dostawa umów kurierem

Orange wprowadza też darmową dostawę kurierską umów telekomunikacyjnych (bez i z telefonem) po złożeniu zamówienia za pośrednictwem strony internetowej lub przez infolinię 801 234 567. Standardowa stawka usługi to 9,99 zł, do końca marca opłata ta nie będzie pobierana.

Wkrótce uruchomiona zostanie też specjalna podstrona - orange.pl/razem, na której opisane zostaną wszystkie inicjatywy jakie podejmuje sieć w związku z sytuację związana z koronawirusem.

Aktualizacja, 13.03.2020:

Nie obeszło się bez problemów technicznych, mniej więcej od 10:10 usługa powinna już działać, wcześniej SMSy były odrzucane z komunikatem o błędnej komendzie.

źródło: Orange

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: