LG

Zwijany, 18-calowy ekran od LG na CES – ta technologia nie przestaje robić na mnie wrażenia [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Zwijany, 18-calowy ekran od LG na CES – ta technologia nie przestaje robić na mnie wrażenia [prasówka]
10

Elastyczne ekrany nie są nowością. Swoje koncepty i pomysły już od jakiegoś czasu prezentują kolejne marki. LG podczas tegorocznych targów CES ma zaprezentować już gotowy prototyp - 18-calowy panel OLED zwijany w rulon, niczym gazeta. Elastyczny ekran LG Nowy wyświetlacz LG ma przekątną 18-cal...

Elastyczne ekrany nie są nowością. Swoje koncepty i pomysły już od jakiegoś czasu prezentują kolejne marki. LG podczas tegorocznych targów CES ma zaprezentować już gotowy prototyp - 18-calowy panel OLED zwijany w rulon, niczym gazeta.

Elastyczny ekran LG

Nowy wyświetlacz LG ma przekątną 18-cali. Jest to panel wykonany w technologii OLED i pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 px. Podczas targów CES firma ma pokazać jeszcze jeden ekran tego typu - 25-calowy, zainstalowany już w samochodzie, a także rewolucyjnie cienki 55-calowy telewizor. Nie jest to pierwszy raz, kiedy widzimy taką technologię. To jednak dowód na to, że zajmuje ona coraz liczniejsze grono producentów i tym samym może stać się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju branży IT. Niestety na konkretne pomysły zastosowań chwilę jeszcze poczekamy.

Huawei P9

Nowy flagowiec Huawei ma podobno zostać pokazany jeszcze podczas tegorocznych targów CES. A przynajmniej tak sugerują analitycy. Oczekiwania są duże. Pan Jiutan sugeruje, że zobaczymy tutaj aż 6 GB pamięci RAM LPDDR4. O samym urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. Wcześniej sugerowano, że otrzyma ono 5,2-calowy ekran Full HD, aparat 13 Mpix oraz procesor Kirin 950. Producent póki co jednak milczy. Nie zapominajmy, że na CES globalną premierę ma mieć nowy Huawei Mate 8.

Większy Galaxy S7?

Plotki krążą też wokół premiery nowego Galaxy S7. Kolejny flagowiec Samsunga miałby być zauważalnie większy od poprzednika. Przy czym źródła podają zupełnie różne wartości. Wg Korea News standardowy model będzie 5,2-calowy, a Edge - 5,5-calowy. Gsmarena.com mówi natomiast o aż 5,7 cala w obu modelach. Jedno jest pewne - nowe urządzenie musi zaskoczyć czymś więcej niż tylko mocniejszymi podzespołami. Szczególnie, że sporo się mówi o rewolucyjnych nowościach, jakie w G5 ma wprowadzić LG.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGSamsunghuaweiCES2016