Mobile

Pojawiają się już pierwsze przecieki i plotki o LG G5 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Pojawiają się już pierwsze przecieki i plotki o LG G5 [prasówka]
2

Jak to przed wielkimi premierami bywa, świat obiegają setki informacji. Część z nich to wyssane z palca brednie, a część oparte na przeciekach i wiarygodnych przesłankach gorące newsy. Jak jest tym razem? Zweryfikujemy dopiero po premierze. LG G5 Z pierwszych (rzecz jasna nieoficjalnych) donie...

Jak to przed wielkimi premierami bywa, świat obiegają setki informacji. Część z nich to wyssane z palca brednie, a część oparte na przeciekach i wiarygodnych przesłankach gorące newsy. Jak jest tym razem? Zweryfikujemy dopiero po premierze.

LG G5

Z pierwszych (rzecz jasna nieoficjalnych) doniesień wynika, że LG G5 ma posiadać metalową obudowę. To by oznaczało brak wymiennej baterii, którą producent tak zawsze sobie cenił. Pod maską znajdziemy najnowszego Snapdragona 820 z 3 GB RAM. Zastosowany ekran ma mieć przekątną 5,6 cala oraz rozdzielczość QHD. Z tyłu zastosowanie mają znaleźć kamery 16 i 8 Mpix. Z przodu również znajdziemy 8 Mpix. Na więcej danych będziemy musieli poczekać. Spekuluje się, ze G5 trafi na rynek już w marcu podczas targów MWC w Barcelonie.

Koniec LG Cloud

Zostajemy w temacie LG. Firma zdecydowała się z końcem roku zrezygnować ze swojej usługi chmury. LG Cloud pozwalało użytkownikom przechowywanie plików, zdjęć, dokumentów i multimediów, a następnie synchronizowanie ich między urządzeniami. Do 31 stycznia użytkownicy będą mogli wykonać backup swoich danych. Jednak już 1 lutego producent całkowicie usunie wszystkie konta oraz przechowywane na nich informacje.

Nvidia przegrywa z Samsungiem

Nvidia nie ma ostatnio lekko. Po masowej wymianie wybuchających baterii w tabletach Shield producent nie zdołał wygrać zainicjowanych przez siebie sporów patentowych z Samsungiem i Qualcommem. Samsung nie pozostał dłużny i "odwdzięczył" się tym samym. Teraz ITC orzekła winę Nvidii. Firma miała naruszyć trzy nalezące do Samsunga patenty podczas projektowania swoich układów graficznych instalowanych w urządzeniach z serii Shield. Co najzabawniejsze, jeden z tych patentów wygasa w przyszłym roku. Sama Nvidia tłumaczy, że są to antyczne technologie, których Samsung już od dawna nie wykorzystywał. Prawdopodobnie sprawa nie skończy się tak szybko.

Samsung i AMD

Samsung ma produkować dla AMD nowe rdzenie Zen oraz układy graficzne Greenland. Są to informacje nieoficjalne, pochodzące ze stron ETNews. Wydają się jednak bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę potencjał produkcyjny koreańskiej firmy. Współpraca ta pozwoli AMD zejść z procesem produkcyjnym do 14 nm. Samsung ma być jednym z dwóch podwykonawców chipów dla "czerwonych" - zaraz obok Global Foundry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileLGSamsungSmartfonyLG G5