Filmy

Czas na filmy z nowej fazy Marvela! Oto zwiastun "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"

Konrad Kozłowski
Czas na filmy z nowej fazy Marvela! Oto zwiastun "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"
4

Nie doczekaliśmy się jeszcze premiery "Czarnej Wdowy", a Marvel zapowiada kolejny film prezentując zwiastun "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni".

Shang-Chi nie jest tak szeroko znaną postacią z uniwersum Marvela jak wiele innych, ale wydaje mi się, że po jesiennej (miejmy nadzieję) premierze może się to zmienić. Reakcja widzów na zwiastun "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" jest naprawdę pozytywna i nie ma co się jej tak naprawdę dziwić - film wygląda na zrealizowany na tym samym poziomie, co inne produkcje Marvela, a jednocześnie to niemały powiew świeżości.

Kate Winslet przeszła samą siebie. Mare z Easttown – recenzja nowego serialu HBO

Zwiastun Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

W Shang-Chi wciela się Simu Liu. Jego bohater zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni. Niechętnie podchodzi do powiązanych z jego dziedzictwem spraw, ale nie będzie miał wyjścia - będzie zmuszony do podjęcia walki, a to dobrze zapowiada film, bo już zwiastun pokazuje, że będziemy mieli do czynienia z ciekawym filmem akcji ze sztukami walki w centrum akcji.

Netflix testuje nowe elementy interfejsu – oby zostały bo są bardzo przydatne!

Oprócz Simu Liu w filmie występują także  Tony Leung jako Wenwu, Awkwafina jako przyjaciółka Shang-Chi - Katy i Michelle Yeoh jako Jiang Nan, a także Fala Chen, Meng'er Zhang, Florian Munteanu i Ronny Chieng. Za reżyserię odpowiadał Destin Daniel Cretton ("Przechowalnia numer 12", "Tylko sprawiedliwość"), a film wyprodukowali Kevin Feige i Jonathan Schwartz. Producentami wykonawczymi są Louis D’Esposito, Victoria Alonso i Charles Newirth, natomiast za scenriusz odpowiadają David Callaham, Destin Daniel Cretton i Andrew Lanham.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni trafi do kin. Chyba

Zdjęcie: EW (za Marvel.com)

Choć na tę chwilę Marvel utrzymuje, że "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" trafi do kin 3 września, to dobrze wiemy, że wszystko zależne będzie od sytuacji i obostrzeń w skali globalnej. Jeśli wprowadzenie go do kin nie będzie opłacalne lub nie będzie możliwe, to może dojść do powtórki sytuacji z "Czarnej Wdowy", której debiut był wielokrotnie odkładany, a teraz film zmierza na Disney+, gdzie będzie dostępny od 9 lipca w modelu Premier Access, czyli za dodatkową opłatą. Poprzednie wakacje były czasem, gdy kina wznowiły działalność, ale teraz wydaje się to mniej prawdopodobne.

Ten serial Amazonu będzie na ustach wszystkich. Teraz wiemy, że jest najdroższy w historii

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu