Motoryzacja

Gwiazda Szybkich i Wściekłych będzie miała film dokumentalny! Hołd dla Paula Walkera

Marek Adamowicz
Gwiazda Szybkich i Wściekłych będzie miała film dokumentalny! Hołd dla Paula Walkera
4

Serię filmów o przygodach Brian’a O’Connera i Dominica Torreto zna każdy maniak motoryzacyjnego kina. Już na początku sierpnia powstanie film o jednym z nich.

Pod koniec 2013 roku dowiedzieliśmy się o tragicznej śmierci Paula Walkera. Jeden z głównych bohaterów filmów z serii „Szybcy i Wściekli” zginął w wypadku samochodowym w Stanach Zjednoczonych. Grający postać Brian’a O’Connera aktor zdobył sławę grając w pięciu z ośmiu filmów w serii. Już na początku sierpnia na ekrany CNN trafi film dokumentalny o tragicznie zmarłym aktorze.

Film dokumentalny zostanie wyprodukowany przez Network Entertainment oraz amerykańską stację telewizyjną Paramount Network. Podczas telewizyjnej projekcji pokazane zostaną m.in. wywiady z przyjaciółmi aktora oraz kolegami z planów filmowych – m.in. z Tyresem Gibsonem (filmowy Roman Pearce z „Szybkich i Wściekłych”). Za reżyserię filmu dokumentalnego „I Am Paul Walker” odpowiedzialny jest Adrian Buitenhuisi. W wywiadach pojawią się tematy dotyczące samego aktora, jak i jego kariery aktorskiej. Przyjaciele wspominać mają też jego życie prywatne, a sam Paul Walker był bardzo dobrze znany ze swojej działalności charytatywnej. Aktor założył m.in. organizację Reach Out Worldwide, która pomagała ofiarom tajfunów, który uderzył w Filipiny.

Prywatnie Paul Walker był znany też jako kolekcjoner samochodów. Po jego tragicznej śmierci podjęto decyzję o częściowej sprzedaży motoryzacyjnych zbiorów. W halach, gdzie stały samochody aktora można było znaleźć m.in. BMW M1 Procar, BMW M3 E30 i E36, Porsche 911 Turbo (930), Porsche 911 GT3 RS, kilka generacji i wersji Forda Mustanga w wersjach Shelby, czy po tuningu w firmie Saleen, Ferrari Testarossa i F355. Nie można też zapomnieć o doskonale znanym Nissanie Skyline GT-R R34 w kolorze srebrnym, który wziął udział w drugiej części serii filmów „Szybcy i Wściekli”.

Film „I Am Paul Walker” zostanie pokazany w CNN już 9 sierpnia. Mamy nadzieję, że w przyszłości pojawi się również w którejś z polskich stacji telewizyjnych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu