Ciekawe strony

Zupełnie nowe BlaBlaCar - zmiany w aplikacjach, na stronie i w wyszukiwarce połączeń

Grzegorz Ułan
Zupełnie nowe BlaBlaCar - zmiany w aplikacjach, na stronie i w wyszukiwarce połączeń
14

Oprócz zmian wizualnych w aplikacjach i na stronie usługi jest też zupełnie nowe logo i wyszukiwarka połączeń, która teraz ma ułatwić wyszukiwanie mieszkańcom mniejszych miejscowości czy przedmieść oddalonych od centrów dużych miast.

BlaBlaCar to usługa, dzięki której kierowcy mogą łączyć się z pasażerami udającymi się w tym samym kierunku. Zasada działania jest prosta, kierowca, który wyrusza w wybrany dzień na przykład do Poznania dodaje swój kurs w serwisie, ustalając cenę za jedno miejsce (BlaBlaCar narzuca maksymalne stawki, po wyliczeniu  kosztów podróży, aby ich nie przekroczyć), a zainteresowani pasażerowie dołączają. Zwykle są to 3 miejsca, z tyłu dla komfortu, kierowcy udostępniają tylko 2 miejsca.

Dziś serwis i aplikacje usługi przechodzą rebranding, zarówno wizualny jak i funkcjonalny. Jak bardzo się zmieniło na BlaBlaCar możecie porównać ze zrzutami z poprzednich naszych wpisów o tej usłudze, kiedy to rezygnowali z opłat serwisowych i udostępnili usługę BlaBlaPas czy kiedy przy okazji swojego pierwszego przejazdu robiłem wyliczenia i porównania do kosztów podróży między innymi PKP i z BlaBlaCar.

To od strony wizualnej, funkcjonalnie natomiast zmieni się działanie wyszukiwarki połączeń dla osób, które mieszkają z dala od dużych węzłów komunikacyjnych. W nowej wersji wystarczy podać dokładne dane miejsca początkowego i końcowego podróży, a nowy algorytm ma im podsuwać najbardziej korzystne połączenia kierowców, którzy będą przejeżdżali przez nie w swoich kursach. To też ułatwienie dla kierowców, teraz nie będą musieli wpisywać wszystkich możliwych miejscowości po drodze.

Współzałożyciel i CEO BlaBlaCar, Nicolas Brusson:

Dla milionów ludzi, którzy mieszkają z dala od centrów dużych miast, na przedmieściach lub w małych miejscowościach, dalsze podróże są często uciążliwe i trudno dostępne. Tymczasem przejeżdżają tamtędy samochody z pustymi miejscami, które mogą zaoferować niemal bezpośredni przejazd od drzwi do drzwi. Dzięki naszemu nowemu algorytmowi wyszukiwania możemy znacznie poprawić jakość lokalnych połączeń, a także zapewnić ludziom więcej swobody i niezależności niż kiedykolwiek wcześniej. Nasza wizja jest prosta: wszędzie tam, gdzie jest droga, pojawi się BlaBlaCar.

Jak to dokładnie będzie działać możecie sprawdzić na mapie połączeń pod tym linkiem, wpisując swoją miejscowość w formularzu po lewej. Sprawdzicie na niej jak dużo połączeń w BlaBlaCar realizowanych jest w pobliżu Waszych miejscowości.

Zmiany oceniam oczywiście na plus, poprzednia wersja strony czy aplikacji wyglądała już mocno archaicznie. Teraz jest nowocześnie, ładnie i przejrzyście. Dodając do tego nową wyszukiwarkę, która sukcesywnie będzie od dziś udostępniana na wszystkich rynkach, gdzie BlaBlaCar działa, otrzymujemy bardzo fajną usługę, ładnie opakowaną i kryjącą w sobie niezwykle przydatne opcje podróży dla osób, nie zmotoryzowanych i mieszkających w lokalizacjach, gdzie transport publiczny jest bardzo ograniczony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu