Ciekawe strony

DesignEvo to prosta platforma na której stworzysz własne logo. Jak to działa?

Kamil Świtalski
DesignEvo to prosta platforma na której stworzysz własne logo. Jak to działa?
12

Tworząc nowy biznes warto rozpocząć od zadbania o estetyczną, wpadającą w oko i zapadającą w pamięć identyfikację wizualną. Ta, szczególnie dobrze wykonana, potrafi kosztować naprawdę spore sumki — a jeżeli taką nie operujecie, to warto na start pomyśleć o czymkolwiek. Nawet takim prostym do wykonania dla każdego pomyśle, jak ten z internetowego generatora od DesignEvo.

Nie oszukujmy się -- usługi takie jak generator logotypów w przeglądarce nigdy nie zastąpią profesjonalnej usługi projektowej specjalisty. Wierzę jednak, że dla początkujących, chociażby zakładających swoją stronę internetową czy prosty blog, takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlatego dla wszystkich którzy nie mają specjalistycznego oprogramowania ani umiejętności, a mimo wszystko chcieliby samodzielnie stworzyć własne logo, które zamieszczą w nagłówku, a może nawet na wizytówkach — może zainteresować usługa DesignEvo.

Czym jest DesignEvo i jak działa?

DesignEvo to dziecinnie proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli nam w kilka chwil stworzyć własne logo. Nie miejcie złudzeń — nie będziemy tutaj szaleć z krzywymi, nie znajdziemy dziesiątek funkcji rodem z Illustratora czy Photoshopa. Nasze pole do popisu jest ograniczone i tak naprawdę możemy tam przekładać i modyfikować gotowe elementy, ale jako że tych jest naprawdę pod dostatkiem -- to nie ma mowy o nudzie. Zaczynamy od wyboru szablonu. Ich zbiory są naprawdę solidne, twórcy podzielili je na kilkanaście tematycznych kategorii. Po wyborze wzoru, wybieramy napis który ma znaleźć się na naszym logo, a opcjonalnie podajemy też slogan.

Oczywiście to dopiero początek, w którym to bazujemy na gotowcach. Nikt jednak nie powiedział, że tak musi wyglądać ostateczny efekt naszej pracy, dlatego chwilę później możemy przejść do jego modyfikacji. Możemy zmieniać położenie i kolory każdego z obiektów. Ponadto prostymi gestami można je również skalować. Do naszej dyspozycji dostaliśmy cały zestaw czcionek, a jeżeli te okażą się dla was zbyt minimalistyczne — śmiało sięgnijcie po zestaw ostylowanych wariantów, z dodanymi cieniami, obrysami i innymi. I — uprzedzając wasze pytania — tak, te również możemy zmieniać. Do tego dochodzą jeszcze całe zestawy rozmaitych kształtów, symboli, banerów i ikon, które można w to wszystko wpleść. Każdy element możemy ostylować według własnego widzimisię — czy to serwując mu wybrany przez nas gradient, czy skupiając się na jednym kolorze. Ważne, aby efekt końcowy był dla nas satysfakcjonujący.

Gotowy efekt możemy zapisać za darmo, ale...

Gotowy efekt naszych prac możemy od razu po zakończeniu edycji i uzyskaniu satysfakcjonującego nas efektu zapisać w pamięci naszego komputera. Ba, w DesignEvo nie potrzebujemy nawet konta. Warto jednak mieć na uwadze, że w darmowym pakiecie możemy liczyć na grafikę w b. niskiej rozdzielczości (max 500x500 px) i dostajemy ją w formie dokumentu w formacie PNG z tłem. Decydując się na skorzystanie z konta Basic (za które musimy zapłacić jednorazowo 19,99$) — grafika będzie miała przeźroczyste tło, do tego jej maksymalna rozdzielczość może wynieść 5000x5000 px. Jest gotowa do druku, a w każdej chwili możemy ją zedytować i pobrać ponownie. Jeżeli zaś będziecie naprawdę zadowoleni z tego co stworzyliście -- warto rozważyć skorzystanie z najwyższego pakietu (Plus, kosztującego 39,99$), który poza wszystkimi wcześniejszymi — zapewni wam prawa własności.

Z platformy DesignEvo można skorzystać w przeglądarce, lub instalując dedykowaną jej aplikację na komputer. Ta obecnie dostępna jest wyłącznie w wersji dla komputerów Apple — wersja dla Windowsa jest w przygotowaniu.

Grafika w nagłówku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu