Ciekawe strony

Skończyły się przyjazne adresy na About.me? Powstał nowy i ładniejszy serwis

Grzegorz Ułan
Skończyły się przyjazne adresy na About.me? Powstał nowy i ładniejszy serwis
2

Dziś dzieliłem się z Wami nową wersją multikomunikatora Franz 5, gdzie możecie dodać w jednym programie wszystkie komunikatory, z których korzystacie. Mnogość kont, którymi dysponujemy odnosi się też do kont społecznościowych. Aby zebrać je w jednym miejscu powstał serwis Addme.

Po założeniu konta i podaniu swoich danych, zdjęcia oraz opisu, możemy zacząć dodawać swoje konta społecznościowe. W większości przypadków wystarczy podać swój nick, ale w niektórych konieczne jest dodanie całego adresu do profilu, na przykład na Facebooku czy Linkedin.

Jak wygląda efekt? Całkiem przyjemnie i to zarówno na desktopie jak i w przeglądarce na urządzeniu mobilnym. Strona jest responsywna i dostosowuje się do rozmiarów ekranu naszych smartfonów. Przydałoby się tu jeszcze dodać opcję pobierania zrzutu ekranu z dodawanych adresów stron, na tę chwilę wyświetla się tylko adres, co psuje trochę ogólne wrażenie.

Wiem, że dużo wcześniej powstał serwis about.me, ale już dawno przyjazne i krótkie adresy są tam niedostępne. Ja zakładałem konto kilka lat temu i nie udało mi się trafić na wolny nick - grzegorz. Tutaj owszem i jest już zajęty:).

Serwisy tego typu są przydatne do dzielenia się ze znajomymi adresami do swoich profili, nie trzeba do każdego z osobna podawać linków, wystarczy jeden. Ponadto możecie dołączyć go do stopki w emailu. Osobiście dodałem taki swój adres w profilu na Twitterze, gdzie zbyt wiele wcisnąć się nie da.

Adres serwisu Addme.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu