Ciekawe strony

EraCoin „kryptowaluta” Marii Belki, którą można już płacić w aplikacji mobilnej

Grzegorz Ułan
EraCoin „kryptowaluta” Marii Belki, którą można już płacić w aplikacji mobilnej
34

EraCoin to nowy pomysł spółki BitEvil, której prezesem jest Maria Belka, córka byłego premiera, na wykorzystanie popularności kryptowalut w działaniach marketingowych.

EraCoin pozwala użytkownikom na zbieranie tokenów, tylko poprzez zainstalowanie aplikacji mobilnej, uruchomienie jej i pozostawienie w tle. Specjalny algorytm przydziela w tym czasie odpowiednią wartość w tokenach ERC.

Maria Belka, prezes BitEvil:

Tokeny EraCoin "kopie się" zużywając jedynie czas. Twórcy programu przekazują użytkownikom punkty (tokeny) tylko za to, że ci drudzy zdecydowali się na zainstalowanie programu.

Zainstalowałem ją dwie godziny temu i zebrałem już prawie 0,3 ERC, ale można je zwiększyć poprzez odpowiednie interakcje, jak link polecający wysyłany do znajomych czy zaproponowanie twórcom aplikacji ulubionej marki produktów.

Po co? Bo na tym polega pomysł, by zaprosić do aplikacji producentów czy marek, by dzielili się swoimi produktami z użytkownikami aplikacji i proponowali je do zakupu, albo za gotówkę albo za tokeny ERC po specjalnych rabatach.

Czas to najcenniejsze dobro jakie posiadamy – dlatego naszym celem jest umożliwienie użytkownikom EraCoinów wymiany swojego czasu na wymierne korzyści.

Oprócz sklepu EraCoin można już płacić tokenami w punktach obsługujących płatności Snipay.

To wszystko w aplikacji mobilnej, możliwe jest też zalogowanie się na stronie w przeglądarce na desktopach i na bieżąco podglądać stan konta. Z tego poziomu można też wygenerować link czy zaproponować markę, za którą płacą 0.1 ERC, a maksymalnie 0,5 ERC.

Nasz pomysł na kryptowalutę to odwrócenie mechanizmu marketingu tak, aby budżety reklamowe trafiały wprost do portfeli klientów zainteresowanych danym produktem.

Osobiście wydaje mi się, że może z tego powstać całkiem fajny program lojalnościowy, niepotrzebnie tylko próbują wykorzystać do tego ideę kryptowalut, co nie wychodzi im zbyt dobrze, no ale w końcu to marketingowy produkt, który rządzi się innymi prawami.

Aplikacja mobilna EraCoin do pobrania z Google Play.

Źródło: Gazeta.pl Next.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu