Polska

Zuckerberg w Polsce – turystycznie i politycznie

Karol Kopańko
Zuckerberg w Polsce – turystycznie i politycznie
25

? Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie MAC, Boni rozmawiał z Zuckerbergiem o „znaczeniu polskiego sektora ICT, o ochronie danych osobowych i o roli Polski w obronie wolności w Internecie”. Minister, na samym początku podkreślił rolę jaką założyciel Facebooka spełnił w rozwoju ludzkości:...

?

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie MAC, Boni rozmawiał z Zuckerbergiem o „znaczeniu polskiego sektora ICT, o ochronie danych osobowych i o roli Polski w obronie wolności w Internecie”. Minister, na samym początku podkreślił rolę jaką założyciel Facebooka spełnił w rozwoju ludzkości:

Pan zmienił świat tworząc media społecznościowe.

Jak można się tego było spodziewać, później nastąpiła wymiana uprzejmości, w czasie której Zuckerberg poinformował, o tym jak ważny jest dla niego nasz kraj, a także co ciekawe, że Polacy stanowią trzecią nację wśród facebookowych programistów.

Obaj Panowie poruszyli także kwestie rozwoju sektora ICT w Polsce i przedyskutowali przyszłość ochrony danych w Internecie w kontekście planów Komisji Europejskiej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poglądach Boniego na nowinki legislacyjne Brukseli to zapraszam do przeczytania wywiadu, który miałem przyjemność przeprowadzić z Panem Ministrem - Polska Cyfrowa, Cookies i TTIP - wywiad z Michałem Bonim.

Jeszcze wcześniej jednak na Zuckerberga zupełnie przypadkowo wpadł Rafał Madajczak, prowadzący portal "ASZDziennik”, który poinformował o sytuacji na Twitterze. Wg jego relacji, wizyta CEO Facebooka, jest w pełni krajoznawcza:

To wyglądało rzeczywiście na taką typową podróż z żoną. Na ile typowe może być podróżowanie z ochroniarzami, którzy szli dokoła nich. Oni sami wyglądali jednak jak typowi turyści.

Jak możemy dowiedzieć się z mediów zza naszej zachodniej granicy, Zuckerberg urządza sobie obecnie tournée po europejskich stolicach. Odwiedził już między innymi Kopenhagę i Berlin. W każdym z tych miejsc zapewniał jednak, że jest tylko zwykłym turystą, co mimo wszystko nie przeszkodziło mu w spotkaniu się z miejscowymi politykami.

Trzeba, więc przyznać, że Mark umie łączyć pożyteczne z przyjemnym i oprócz zwiedzania starówek, gości także na politycznych salonach. Warto w tym miejscu dodać, że ma on już za sobą spotkania z najpotężniejszymi ludźmi na świecie, jak Barack Obama czy Dmitri Miedwiediew, a stosunkowo niedawno informowałem o założeniu przez niego grupy politycznej, wywierającej wpływ na kierunek polityki Białego Domu.

Jak myślicie czy z wizyty Zuckerberga w Polsce może wyniknąć coś ciekawszego, niż poszerzenie jego wiedzy o naszym kraju?

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu