Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Zuckerberg kupił Instagram w dwa dni, tyle czasu potrzebował na wydanie miliarda dolarów

GM
Grzegorz Marczak
39

NYT przedstawia ciekawe informacje odnośnie ostatniej gigantycznej transakcji pomiędzy Facebookiem a Instagram. Przypomnę, że FB przejął tę firmę za okrągły miliard dolarów wypłacony w gotówce i akcjach. Przy tej kwocie negocjacje powinny trwać miesiącami tymczasem okazje się, że Facebook zamkn...

NYT przedstawia ciekawe informacje odnośnie ostatniej gigantycznej transakcji pomiędzy Facebookiem a Instagram. Przypomnę, że FB przejął tę firmę za okrągły miliard dolarów wypłacony w gotówce i akcjach.

Przy tej kwocie negocjacje powinny trwać miesiącami tymczasem okazje się, że Facebook zamknął transakcje w kilka dni. Wszystko zaczęło się ponoć od piątkowego telefonu Zuckerberga do CEO Instagram. 48 godzin później deal został sfinalizowany i oficjalnie ogłoszony.

Ta sytuacja pokazuje jak bardzo Zuckerberg był zdeterminowany do przejęcia Instagram. Kwota transakcji przebiła z pewnością kilkakrotnie wszystko co do tej pory zaproponowano Instagram. I tak naprawdę ta 12 osobowa firma nie miała wyboru - osiągnęli bowiem wszystko to o czym marzy każdy internetowy biznes.

Źródło zdjęcia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookinstagram