Startups

Co tam słychać w Startupschool?

Grzegorz Marczak
Co tam słychać w Startupschool?
10

Projekt Rafała i jego firmy Kreativ czyli startupschool trwa już tydzień (zaczął się 29 czerwca). Dla przypomnienia - jest to letnia szkoła tworzenia startupów. 15 dwu osobowych zespołów przez 3 miesiące zamiast opalać się na plaży (choć z tą pogodą to różnie bywa i z opalania może wyjść szkoła prze...

Projekt Rafała i jego firmy Kreativ czyli startupschool trwa już tydzień (zaczął się 29 czerwca). Dla przypomnienia - jest to letnia szkoła tworzenia startupów. 15 dwu osobowych zespołów przez 3 miesiące zamiast opalać się na plaży (choć z tą pogodą to różnie bywa i z opalania może wyjść szkoła przetrwania) mają ciężko pracować aby potem pokazać światu swoje projekty, zdobyć inwestora sławę itp.Jak się zaczęło? - pierwsze informacje na flakerze wskazywały bardziej na dobrą zabawę przy robieniu sobie fotek i grillu (a teraz jeszcze info doszło, że sobie filmy oglądają) :) Jako żywo zainteresowany sytuacją (dwa pomysły realizowane w startupschool pochodzą z konkursu na antyweb i szczerze im dopinguje) zapytałem więc Rafała jak wygląda projekt po pierwszym tygodniu. Oto co dostałem w odpowiedzi:

Po tygodniu można powiedzieć, ze wszystko jest ustawione :)

Pierwszy dzień to było głownie zapoznanie, moja 2 godzinna pogadankę o prowadzeniu startupow i no oczywiście grill :) W drugi dzień omówiliśmy 15 projektów, które chciałem rozdać wśród zespołów, Bartek zrobił szkolenie z ogólnych zasad prowadzenia projektów i dyskusje już beze mnie o poszczególnych pomysłach. W środę rozdzieliłem projekty i połączyłem osoby w zespoły. każdy potem musiał rozpisać swój pomysł na kartce a4, a potem indywidualnie rozmawialiśmy z poszczególnymi zespołami.
Dopiero w czwartek wszyscy zasiedli do komputerów i zaczęli działać :)

System jest taki, że każdy robi plan tylko na 1 tydzień, a w piątek z każdym zespołem sie spotykamy na podsumowanie pracy z danego tygodnia. W czwartki za to są kilkugodzinne warsztaty dla chętnych /nie dla wszystkich bo Django interesuje tylko programistów, a dotacje PARP głownie marketingowców/.

To tak w skrócie jeśli chodzi o to co robiliśmy do tej pory - pod koniec tego tygodnia wszyscy powinni już pracować pełna para :)

Przy okazji warto zajrzeć na stronę startupschool.pl, która pokazuje już harmonogram prac oraz co najważniejsze zespoły wraz z krótką wzmianka czym się będą zajmować. Widać więc, że będzie tworzony jakiś "inny" serwis randkowy, hodowla zwierzaków w sieci (wtf?), składnica dla wszystkich którzy dużo ściągają (to coś ala Chomiki czy bardziej pod biznes?), narzędzie do znajdowania pracy (to ciekawe), serwis dla miłośników kina (kolejny czy też chodzi o bilety i rejestracje online?) i jeszcze kilka innych.

Genialne zdjęcie umieszczone na górze wpisu wykonał bartheq (polecam jego inne fotografie i chylę czoła przed tak dobrą ręką do zdjęć).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu