Technologie

Francuzi będą drukować wyposażenie samochodów na polskich drukarkach 3D

Grzegorz Ułan
Francuzi będą drukować wyposażenie samochodów na polskich drukarkach 3D
5

Ciekawe wieści docierają do nas od polskiej firmy produkującej drukarki 3D, czyli Zortrax.

Zortrax wprawdzie już może pochwalić się współpracą z kilkoma dużymi firmami czy instytucjami, że wymienię tu na przykład firmę Bosch czy NASA, ale równie interesująco brzmi fakt, że teraz francuski koncern motoryzacyjny Faurecia będzie korzystał z urządzeń polskiej firmy.

Eric Tordjeman, wiceprezes Faurecii:

Technologia, którą dysponuje Zortrax, będzie doskonałą możliwością dla naszych pracowników, by pobudzić ich wyobraźnię i zwiększyć zaangażowanie. Opracowując innowacyjne aplikacje 3D, będą oni mogli wprowadzać w życie swoje pomysły i mieć swój własny wkład w procesy przemysłowe firmy. Maszyny fabryczne będą mogły następnie kopiować ich projekty za pomocą drukarek 3D, co dla firmy oznacza szybkie, elastyczne i niedrogie rozwiązanie.

Faurecia to jeden z największych dostawców siedzeń, systemów wnętrz i ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności. Firma zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w 290 zakładach w 35 krajach. Dysponują też 30 centrami badawczo-rozwojowymi, także taka współpraca z polską firmą może robić wrażenie.

Rafał Tomasiak, prezes Zortrax:

Faurecia jest kluczowym partnerem dla największych na świecie producentów samochodów, a wspieranie innowacyjnych pomysłów ma kluczowe znaczenie dla jej modelu biznesowego: druk 3D został opracowany w celu przyspieszenia rozwoju technologicznego dzięki udostępnieniu łatwych w użyciu narzędzi szybkiego prototypowania. Drukarki 3D Zortrax pomogą pracownikom Faurecii przesunąć granice tego, co jest możliwe w branży motoryzacyjnej.

To niewątpliwie duży sukces naszej rodzimej firmy, osobiście cieszę się, że rozwiązania stosowane przez Zortrax doceniane są za granicą przez uznane firmy, co pozwala im jeszcze szybciej rozwijać się i udostępniać nowe rozwiązania stosowane w druku 3D.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu