Moje przemyślenia

Zobacz jak będzie wyglądać nowe Gadu Gadu 10.4. Na jesieni całkowicie nowa seria!

GM
Grzegorz Marczak
48

Gadu Gadu jest nadal liderem komunikatorów internetowych w Polsce notując blisko 7 milionów realnych użytkowników (megapanel styczeń 2011). Mimo to nawet tak duży gracz musi słuchać uwag od nie zadowolonych użytkowników i zdawać sobie sprawę z tego, że ta kategoria robi się coraz bardziej konkurency...

Gadu Gadu jest nadal liderem komunikatorów internetowych w Polsce notując blisko 7 milionów realnych użytkowników (megapanel styczeń 2011). Mimo to nawet tak duży gracz musi słuchać uwag od nie zadowolonych użytkowników i zdawać sobie sprawę z tego, że ta kategoria robi się coraz bardziej konkurencyjna za sprawą chociażby wewnętrznego komunikatora w Facebooku, komunikatora Google i wielu innych.

Ostatnio wypuszczona wersji 10.3 (właściwie całej tej serii) trzeba to powiedzieć jasno nie była jak mówią młodzi "mistrzostwem świata", wręcz przeciwnie grzeszyła i to mocno jeśli chodzi o tak zwaną użyteczność, stabilność itp.

Zresztą cały ostatni rok nie był najlepszy dla GG, z tego co pamiętam to firma zakończyła go na finansowym minusie (a może to było dwa lata temu, ten czas tak szybko leci?)

W każdym razie wraz z pojawieniem się na krześle prezesa Tomasza Jażdżyńskiego zapowiada się nowe otwarcie dla komunikatora. Na początek po święta użytkownicy dostaną do rąk wersję 10.4, która ma być mocno poprawiona w stosunku do poprzednika jeśli chodzi o wydajności czy usability (obłoga kontaktów, wiadomości z portalu , poprawki technologiczne itp)

Poniżej pierwsze screeny z nowej wersji :

Większe zmian a właściwie nową serię Gadu Gadu planuje wypuścić na jesieni. Wtedy też będzie można naprawdę ocenić ich sytuację jeśli chodzi o utrzymanie pozycji lidera.

Osobiście nigdy nie byłem zaawansowanym użytkownikiem GG a już od paru lat praktycznie nie korzystam z tego narzędzia. Może dlatego trudno jest mi sobie wyobrazić kolejne nowe otwarcie GG i to takie, które skutecznie będzie bronić się przed Facebookowymi wiadomościami, Google, Skypem i całą resztą konkurencji. Przed skuteczną obronę w tym przypadku mam na myśli nie tylko utrzymanie pozycji ale przede wszystkim zdobywanie nowych internautów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gadu gadu