Felietony

Zobacz jak będzie wyglądać nowe Gadu Gadu 10.4. Na jesieni całkowicie nowa seria!

Grzegorz Marczak
Zobacz jak będzie wyglądać nowe Gadu Gadu 10.4. Na jesieni całkowicie nowa seria!
48

Gadu Gadu jest nadal liderem komunikatorów internetowych w Polsce notując blisko 7 milionów realnych użytkowników (megapanel styczeń 2011). Mimo to nawet tak duży gracz musi słuchać uwag od nie zadowolonych użytkowników i zdawać sobie sprawę z tego, że ta kategoria robi się coraz bardziej konkurency...

Gadu Gadu jest nadal liderem komunikatorów internetowych w Polsce notując blisko 7 milionów realnych użytkowników (megapanel styczeń 2011). Mimo to nawet tak duży gracz musi słuchać uwag od nie zadowolonych użytkowników i zdawać sobie sprawę z tego, że ta kategoria robi się coraz bardziej konkurencyjna za sprawą chociażby wewnętrznego komunikatora w Facebooku, komunikatora Google i wielu innych.

Ostatnio wypuszczona wersji 10.3 (właściwie całej tej serii) trzeba to powiedzieć jasno nie była jak mówią młodzi "mistrzostwem świata", wręcz przeciwnie grzeszyła i to mocno jeśli chodzi o tak zwaną użyteczność, stabilność itp.

Zresztą cały ostatni rok nie był najlepszy dla GG, z tego co pamiętam to firma zakończyła go na finansowym minusie (a może to było dwa lata temu, ten czas tak szybko leci?)

W każdym razie wraz z pojawieniem się na krześle prezesa Tomasza Jażdżyńskiego zapowiada się nowe otwarcie dla komunikatora. Na początek po święta użytkownicy dostaną do rąk wersję 10.4, która ma być mocno poprawiona w stosunku do poprzednika jeśli chodzi o wydajności czy usability (obłoga kontaktów, wiadomości z portalu , poprawki technologiczne itp)

Poniżej pierwsze screeny z nowej wersji :

Większe zmian a właściwie nową serię Gadu Gadu planuje wypuścić na jesieni. Wtedy też będzie można naprawdę ocenić ich sytuację jeśli chodzi o utrzymanie pozycji lidera.

Osobiście nigdy nie byłem zaawansowanym użytkownikiem GG a już od paru lat praktycznie nie korzystam z tego narzędzia. Może dlatego trudno jest mi sobie wyobrazić kolejne nowe otwarcie GG i to takie, które skutecznie będzie bronić się przed Facebookowymi wiadomościami, Google, Skypem i całą resztą konkurencji. Przed skuteczną obronę w tym przypadku mam na myśli nie tylko utrzymanie pozycji ale przede wszystkim zdobywanie nowych internautów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gadu gadu