Felietony

Aulery 2011 i dziwne nominacje

Grzegorz Marczak
Aulery 2011 i dziwne nominacje
34

Aulery to impreza organizowana przez Aula Polska (cyklu tych imprez dla startupowców nie muszę mam nadzieję przedstawiać). W tym roku mamy już trzecią odsłonę Aulerów, które wyróżniają najciekawsze polskie startupy oraz osobę lub instytucję która znacząco wpłynęła na rozwój przedsiębiorczości techno...

Aulery to impreza organizowana przez Aula Polska (cyklu tych imprez dla startupowców nie muszę mam nadzieję przedstawiać). W tym roku mamy już trzecią odsłonę Aulerów, które wyróżniają najciekawsze polskie startupy oraz osobę lub instytucję która znacząco wpłynęła na rozwój przedsiębiorczości technologicznej w Polsce.

W tym roku nominowane do nagrody Aulera startupy to: Audioteka.pl, Ciufcia.pl, Evenea.pl, Humanway.pl, inFakt.pl, Manubia.pl, Listonic.pl, R1ng.pl, Smartupz.com, Walutomat.pl, Zubibu.com

No i nie byłbym sobą gdybym się trochę do tych nominacji nie przyczepił. Nie wiem jakie były kryteria doboru tych serwisów, nie widziałem też czy tak jak w poprzednim roku można było zgłaszać swoich kandydatów. Kiedy jednak w naszym kraju mówi się o startapach w 2011 roku (mimo iż rok założenia nie koniecznie musi być kryterium), to trochę dziwnie w tym kontekście brzmią nominacje dla takich dinozaurów jak Ciufcia, Audioteka czy inFakt. Tak samo zresztą dziwi mnie pojawienie się na tej liście Humanway, Listonic nie wspominając już o takich serwisach jest R1ng.pl (który był chyba już na każdej imprezie i w każdym konkursie)

I nie chodzi o to, że chcę definiować pojęcie startupa przez pryzmat posiadania inwestora czy stażu w internecie ale o to, że naprawdę jest wiele ciekawych serwisów które można by wyróżnić chociażby w nominacjach i w ten sposób wesprzeć nieco ich rozwój. Żeby krytyka była konstruktywna podam parę przykładów, które moim zdaniem świetnie pasowałyby do listy Aulerów 2011 a są to min sejmometr.pl, papurazzi.pl, OpenFiesta.com lub chociażby robiąc ostatnio duże zamieszanie killbill.pl. Ciekawych produkcji jest zresztą dużo więcej, nie wszystkie natomiast miały czas na to aby udowodnić swoją pozycję na rynku i tym samym do końca zweryfikować swój pomysł.

No dobra - koniec z marudzeniem. Aula jak i Aulery to moim zdaniem wyjątkowa inicjatywa w Warszawie i mam nadzieję, że będzie długo kontynuowana. Uroczyste rozdanie Aulerów 2011 odbędzie się w Hotelu Hilton Warszawa, 13 Maja 2011 roku. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie /konferencja bo oprócz wręczenia nagród ma być także kilku bardzo ciekawych gości.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Aula Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupaula polska