Polska

Żniwa się skończyły, użytkownicy zalali Wykop betonem

Grzegorz Ułan
Żniwa się skończyły, użytkownicy zalali Wykop betonem
52

Nie ma już ładnej grafiki obrazującej coraz bardziej wymykającą się spod kontroli sytuację na Wykop.pl. Przyszedł czas na beton. Jeszcze w przypadku żniw, administracja starała się nawet poniekąd włączyć się w zabawę, zmieniając tło na profilu FB czy logo na głównej. Niestety dalsze poczynania zmier...

Nie ma już ładnej grafiki obrazującej coraz bardziej wymykającą się spod kontroli sytuację na Wykop.pl. Przyszedł czas na beton. Jeszcze w przypadku żniw, administracja starała się nawet poniekąd włączyć się w zabawę, zmieniając tło na profilu FB czy logo na głównej. Niestety dalsze poczynania zmierzające do załagodzenia i zamknięcia problemu nadal pozostawiały wiele do życzenia.

Zaczęto od dyskusji nad zmianą regulaminu, gdzie okazało się, że nie w tym leżał problem. Próbowano tym odwrócić uwagę od głównego problemu jakim jest moderacja w serwisie, niezgodna z rzeczonym regulaminem. Odbanowanie użytkowników również nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Zdecydowano się więc na opcję siłową i administracja dodała każdemu użytkownikami tag #zboze do czarnej listy. To jak się okazało było przysłowiowym strzałem w stopę. Strona główna Wykop.pl zalała się betonem.

Obecna sytuacja, w której znalazł się Wykop wydaje się wręcz dramatyczna. Z jednej strony ugięcie się pod naporem żądań użytkowników (zwłaszcza ukaraniem administratorów odpowiedzialnych za niesłuszne banowanie poprzez usunięcie z piastowanej funkcji) może doprowadzić do sprawienia wrażenia, że to użytkownicy przejęli kontrolę nad serwisem, a z drugiej strony brak satysfakcjonujących i ostatecznych decyzji spowoduje masowy odpływ użytkowników, który w zasadzie się już rozpoczął.

Patrząc jednak na ostatnie wydarzenia trudno oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę w rzeczywistości obecni stali użytkownicy już przejęli kontrolę nad tym serwisem. Jak dla mnie patowa sytuacja... Mam jednak nadzieję, że dzisiejsze wydarzenia spowodują, iż obie strony zasiądą do normalnych i rzeczowych rozmów, które w rezultacie spowodują wypracowanie kompromisu satysfakcjonującego obie strony. W przeciwnym wypadku czarno to widzę.

Zdjęcie betonu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykop.pl