Startups

ZnanyLekarz.pl z kolejnym dofinansowaniem, tym razem aż 40 mln złotych!

Grzegorz Ułan
ZnanyLekarz.pl z kolejnym dofinansowaniem, tym razem aż 40 mln złotych!
25

Poprzednie inwestycje można nazwać drobnymi w porównaniu z kolejną rundą. Na początek na zachętę niejako, jeszcze w 2012 roku ZnanyLekarz.pl otrzymał 3 miliony złotych, by dwa lata później cieszyć się z kolejnych 9 mln. To wsparcie wywindowało ten serwis, nie tylko w Polsce. W ramach grupy DocPla...

Poprzednie inwestycje można nazwać drobnymi w porównaniu z kolejną rundą. Na początek na zachętę niejako, jeszcze w 2012 roku ZnanyLekarz.pl otrzymał 3 miliony złotych, by dwa lata później cieszyć się z kolejnych 9 mln.

To wsparcie wywindowało ten serwis, nie tylko w Polsce. W ramach grupy DocPlaner serwis dostępny jest już 25 krajach Europy, Ameryki Południowej i Azji, gdzie odwiedza je blisko 7 milionów użytkowników, a liczba umówionych wizyt to ponad 100 tysięcy miesięcznie.

Obecne 40 milionów wyłożyli European Bank for Reconstruction and Development, Łukasz Gadowski oraz Fabrice Grinda, założyciel OLX.

Oto, co o tej inwestycji mówi Mariusz Gralewski, współtwórca GoldenLine, który obecnie stoi na czele grupy:

Od momentu założenia grupy DocPlanner naszym celem jest stworzenie czołowej platformy do umawiania wizyt lekarskich, najpierw w Europie, a potem na świecie.

Finansowanie umożliwi nam osiągnięcie tego celu. Dzięki tej rundzie mocno powiększymy zespół, zatrudnimy kilku doświadczonych managerów, jeszcze bardziej poprawimy nasz produkt i zmonetyzujemy dwa nowe rynki jeszcze w 2015.

Jak widać nadal chcą się rozwijać i zdobywać nowe rynki, dzięki tej inwestycji z pewnością będzie im łatwiej. To chyba największy zastrzyk gotówki na polskim rynku startupowym. Mam nadzieję tylko, że nie wszystkie pieniądze z tej inwestycji pójdą na samą ekspansję, a uda się dzięki nim usprawnić sam produkt, bo patrząc po opiniach w sieci jest tu jeszcze trochę do zrobienia.

Źródło - informacja prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu