Felietony

ZnanyLekarz.pl pozyskuje 3 miliony złotych!

Grzegorz Marczak
ZnanyLekarz.pl pozyskuje 3 miliony złotych!
8

Point Nine Capital, RTAventures (Polski fundusz), Piton Capital oraz grupa inwestorów prywatnych zainwestowała 3 miliony złotych w grupę serwisów internetowych DocPlanner.com. Grupa ta powstała oczywiście na bazie polskiego serwisu ZnanyLekarz.pl (niestety z tą nazwą nie dało się wyjść za granic...

Point Nine Capital, RTAventures (Polski fundusz), Piton Capital oraz grupa inwestorów prywatnych zainwestowała 3 miliony złotych w grupę serwisów internetowych DocPlanner.com. Grupa ta powstała oczywiście na bazie polskiego serwisu ZnanyLekarz.pl (niestety z tą nazwą nie dało się wyjść za granicę), który Mariusz Gralewski przejął ok 2010 roku i po cichu skutecznie rozwijał.

Gralewski (Goldenline) i Chudziński (Point Nine Capital) oraz kilka dodatkowych osób tworzą naprawę ciekawą "paczkę" rozwijającą i inwestującą nawzajem w swoje firmy (pomocni.pl, Positionly, zadane.pl itp). Ważne jednak, że są efektywni a pieniądze płyną do polskich spółek.

Trochę informacji o tym jako od 2010 rozwiną się DocPLanner(znanylekarz.pl) :

DocPlanner.com został uruchomiony w 2010 r. w Polsce, Czechach i na Słowacji. W tym roku grupa zdecydowanie przyspieszyła ekspansję wprowadzając serwis prawie równocześnie na dwa kolejne rynki europejskie tj. niemiecki i rosyjski. Obecnie
DocPlanner ma już ugruntowaną pozycję lidera w Polsce i Czechach, bardzo szybko rośnie też w Rosji. Łącznie wszystkie serwisy grupy odwiedza obecnie ponad 2,5 mln pacjentów miesięcznie, w tym 1,8 mln w Polsce i 0,6 mln w Czechach. Właściciele DocPlanner.com zapowiadają, że w najbliższych miesiącach serwis zostanie uruchomiony w pięciu następnych krajach.

Osobiście nie przyszło mi jeszcze skorzystać z znanylekarz.pl (i mam nadzieję, że nie będę musiał). Patrząc jednak na dość spory katalog profesji i liczbę zgłoszonych lekarzy tylko przy niewielu nazwiskach pojawia się opcja umawiania wizyt. Rozumiem jednak, że pieniądze mają pomóc w popularyzacji metody umawiania i rezerwacji spotkań przez internet. Na pewno bardzo silnym atutem serwisu są aktualne opinie o lekarzach (choć to zawsze dość kontrowersyjny temat). Za pozyskane fundusze DocPLanner planuje uruchomić serwisy w kolejnych pięciu krajach.

Jeszcze jedno - nie można też nie zauważyć w ZnanyLekarz.pl "mistrzowskiego SEO" :) Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem sekcję z ostatnio wyszukiwanymi frazami:)

PS. Gratuluję serdecznie całemu zespołowi ZnanyLekarz.pl, pozyskania inwestycji i ciekawych partnerów którzy z pewnością pomogą w rozwoju projektu na kolejnych rynkach. Jest to jedna z większych inwestycji ostatnio jeśli chodzi o Polskie startupy internetowe (Wykop.pl się nie liczy bo chyba każdy wie kto od kogo kupował).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup