Felietony

Pozwól, aby to Chrome czytało Ci wpisy na Antywebie

Grzegorz Ułan
Pozwól, aby to Chrome czytało Ci wpisy na Antywebie
11

Wiem, że już jest mnóstwo takich rozwiązań zamieniających tekst na mowę, ale jeszcze nie spotkałem się z tak dokładnym narzędziem, które do tego doskonale radzi sobie z językiem polskim. Mowa o rozszerzeniu do Google Chrome o nazwie SpeakIt!. Po zainstalowaniu wystarczy zaznaczyć interesujący n...


Wiem, że już jest mnóstwo takich rozwiązań zamieniających tekst na mowę, ale jeszcze nie spotkałem się z tak dokładnym narzędziem, które do tego doskonale radzi sobie z językiem polskim.

Mowa o rozszerzeniu do Google Chrome o nazwie SpeakIt!. Po zainstalowaniu wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment tekstu i uruchomić ikonę głośnika, a SpeakIt! odczyta go nam wyraźnie i dokładnie. W ustawieniach mamy dostępnych do wyboru kilka języków, w tym właśnie polski głos, kobiecy:).

Wprawdzie jeszcze troszkę brzmi jak automat, ale nie jest już tak uciążliwy dla ucha i przyznam, że dość przyjemnie się go słucha jak na sztucznie generowany głos. Artykuł Jana ze zrzutu przeczytała cały - bezbłędnie:). Oczywiście możemy dostosować go jeszcze bardziej, korzystając z dostępnych opcji w ustawieniach. Jak dla mnie domyślne ustawienia są optymalne.

Polecam, jeśli wcześniej nie trafiliście na to rozszerzenie, do pobrania z Google Chrome - SpeakIt!

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chrome