E-sport

Znany gracz komputerowy zachęca do ćwiczeń... na siłowni

Paweł Książek
Znany gracz komputerowy zachęca do ćwiczeń... na siłowni
29

Ciężko jest zmienić stereotypy, zwłaszcza gdy chodzi o graczy komputerowych. Według wielu, to osoby spędzające długie godziny przed ekranami monitorów, niemający innego zajęcia. Wiadome, że zdarzają się takie przypadki, ale prawda jest inna. I jej próbuje dowieść Jarosław "pasha" Jarząbkowski, pro g...

Ciężko jest zmienić stereotypy, zwłaszcza gdy chodzi o graczy komputerowych. Według wielu, to osoby spędzające długie godziny przed ekranami monitorów, niemający innego zajęcia. Wiadome, że zdarzają się takie przypadki, ale prawda jest inna. I jej próbuje dowieść Jarosław "pasha" Jarząbkowski, pro gamer, który jest również znany ze swojej sylwetki sportowca. Teraz będzie pisał bloga, zachęcając do ćwiczeń na siłowni, a jednocześnie łamiąc stereotypy. 

Jak widać na powyższym zdjęciu, Jarek nie wygląda na gracza komputerowego, przedstawianego przez znajomych z innych środowisk czy nawet media. Od wielu lat jest stałym bywalcem siłowni, o czym wiedzą także jego fani. Były zawodnik ESC Gaming w Counter-Strike'u często dostaje różne pytania, dotyczące ćwiczeń, odżywiania się i różnych spraw, związanych z uzyskaniem odpowiedniej sylwetki. Teraz postanowił dzielić się swoim zdaniem z szerszym gronem, nie tylko w wiadomościach prywatnych, wysyłanych do poszczególnych ciekawskich.

Dziś wystartowała strona eSportGYM.com, na której można znaleźć już pierwsze teksty. Pasha razem z Michałem Tarnowskim, z wykształcenia nauczycielem Wychowania Fizycznego, będą pisać poradniki. Wszystkie będą publikowane w dwóch językach: polskim i angielskim, a będą dotyczyć zarówno ćwiczeń, jak i diety czy e-sportu. Pojawią się też ciekawe wideo. Ich przedsmak dostępny jest w materiale, zapowiadającym projekt.

http://youtu.be/-LRA1PtTYdY

Twórcy eSportGYM chcą łamać stereotypy, pokazując, że gracz też potrafi zadbać o siebie, mieć życie towarzyskie i nie jest okularnikiem, spędzającym całe dnie przed monitorami. Do śledzenia swojego bloga zachęcają osoby, grające w różne tytuły, niekoniecznie tylko CS-a, w którym specjalizuje się Jarek. Kilka godzin po starcie, blog został przyjęty przez wiele osób, proszących o porady czy po prostu ciekawych dalszego rozwoju.

Gracze biegają i jeżdżą na rowerach

To nie pierwsza tego typu akcja, która ma pokazać aktywnych graczy. W kwietniu ruszył projekt, zainicjowany przez portal Allplay i sklep NeoGear, mający na celu zrzeszenie biegających i jeżdżących, a jednocześnie kochających gry. W tym przedsięwzięciu bierze udział około 250 osób, które w serwisie endomondo codziennie uzupełniają kolejne przebyte kilometry. Akcja potrwa do grudnia, a najlepsi otrzymają sprzęt.

Środowisko e-sportowe potrzebuje podobnych projektów, by przyciągać kolejnych miłośników, a nie odpychać ich poprzez materiały w mainstreamowych mediach, przedstawiające graczy w złym świetle.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sportpasha