E-sport

Gracze pomagali wielokrotnie. Czy tym razem też się uda?

Paweł Książek
13

Miłośnicy sportów elektronicznych wielokrotnie pokazywali, że potrafią pomagać. Zbierali pieniądze, aby wysłać graczy na zagraniczny turniej,  wspierali dzieciaków z domów dziecka w ramach akcji Esportowa Paczka i nie tylko, a teraz pojawiła się kolejna akcja. Tym razem organizatorzy LAN Party Niepo...

Miłośnicy sportów elektronicznych wielokrotnie pokazywali, że potrafią pomagać. Zbierali pieniądze, aby wysłać graczy na zagraniczny turniej,  wspierali dzieciaków z domów dziecka w ramach akcji Esportowa Paczka i nie tylko, a teraz pojawiła się kolejna akcja. Tym razem organizatorzy LAN Party Niepołomice chcą pozyskać 1300 złotych. Swoją akcje ogłosili na wspieram.to.

Choć w main streamie gracze nie mają dobrej opinii, to wśród społeczności jest inaczej. W środowisku sportów elektronicznych co jakiś czas organizowane są jakieś przedsięwzięcia, pokazujące dobre serce miłośników gier.

Kilkanaście tysięcy na zagraniczny wyjazd

Jednym z przykładów jest zbiórka pieniędzy na wysłanie dwóch zawodników StarCrafta na finały World Cyber Games 2009 w Chinach. Zaangażowała się społeczność nie tylko fanów popularnej produkcji Blizzarda, ale także innych gier. Wówczas udało się uzbierać prawie 19 tysięcy złotych, czego później w naszym kraju nikt nie powtórzył. Dzięki zebranym pieniądzom do Chin mogli wylecieć dwaj gracze, którzy w polskich eliminacjach zajęli miejsca, niegwarantujące opłaconego wyjazdu na światowy finał.

To jedna z akcji, napędzanych przez słynne forum Netwars, skupiających fanów produkcji Blizzarda. Użytkownicy wielokrotnie pokazywali swoją siłę, pomagając też w Esportowej Paczce.

Dzieciaki otrzymały mnóstwo gadżetów i pieniądze

Na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Krośnie przekazali pieniądze, które po zsumowaniu z innymi wpłatami dały niezła sumę. Podczas dwóch edycji Esportowej Paczki (druga była dla domu dziecka w Dębicy) udało się zebrać kilka tysięcy złotych oraz takie prezenty, jak: komputer, aparat fotograficzny, mnóstwo ciuchów, płyty z muzyką, ręcznie robioną biżuterię, podkładki pod myszki itp. Osoby angażujące się w zbiórkę robiły wszystko, by mieszkańcom tych placówek umilić święta oraz dzień dziecka.

Takimi akcjami gracze udowadniają, że nie są tacy źli, jak przedstawiają ich media. Często angażują się w wiele przedsięwzięć, nie biorąc za to żadnego wynagrodzenia.

1300 zł na turniej w Niepołomicach

Przykładem są organizatorzy Lan Party w Niepołomicach, którzy od kilku edycji za darmo organizują zajęcie nie tylko ludziom z tamtych rejonów. Coraz częściej ich imprezy odwiedzają osoby z innych zakątków kraju. Kolejna odsłona turnieju ma odbyć się w marcu 2014 roku. Planowane są rozgrywki na kilku platformach, w tym League of Legends, Starcraft II czy Counter-Strike. Tym razem organizatorzy postanowili zgłosić swoje wydarzenie na portalu wspieram.to. Liczą na pomoc nie tylko graczy. Do 27 października chcą pozyskać 1300 złotych, które trafią na sprzęt i narody.

Jest to słuszne posunięcie, bo ostatnio narzeka się na niezbyt dużą ilość małych imprez, a e-sport też ich potrzebuje. Pomoc finansowa od społeczności pomoże w sprawnej organizacji wydarzenia. Tylko czy tym razem gracze spiszą się, jak w poprzednich przypadkach? Jak na razie nikt nie wsparł turnieju, dlatego tym bardziej zachęcam do odwiedzenia strony, gdzie opisana jest cała akcja:

LanParty Niepołomice na wspieram.to

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sportwspieram.to