Moje przemyślenia

Znamy oficjalne ceny Microsoft Surface!

Konrad Kozłowski
Znamy oficjalne ceny Microsoft Surface!
24

Po tylu tygodniach oczekiwania poznaliśmy oficjalne ceny tabletu Microsoft Surface z systemem Windows RT. Ceny zaczynają się od 499 dolarów, czyli jest to ten sam próg cenowy z którego rozpoczynają się ceny iPada.  Co ważne, już teraz można składać zamówienia w przedsprzedaży. 499 dolarów - za ta...

Po tylu tygodniach oczekiwania poznaliśmy oficjalne ceny tabletu Microsoft Surface z systemem Windows RT. Ceny zaczynają się od 499 dolarów, czyli jest to ten sam próg cenowy z którego rozpoczynają się ceny iPada.  Co ważne, już teraz można składać zamówienia w przedsprzedaży.

499 dolarów - za taką kwotę będzie można zakupić tablet Surface z pamięcią o pojemności 32 gigabajtów, jednak do zestawu nie będzie dołączone etui będące jednocześnie klawiaturą. Jeżeli zdecydujemy się na zestaw z klawiaturą będziemy musieli zapłacić sto dolarów więcej, czyli 599. Przy podwojonej ilości pamięci, czyli 64 gigabajtach i etui w zestawie cena wzrasta do 699 dolarów. Przypomnijmy, że istnieją dwie wersje klawiatur - dotykowa oraz tradycyjna. Przy opisywanych powyżej zestawach chodzi o tę pierwszą.

Wycenione zostały także same klawiatury - wersja dotykowa kosztować będzie 119.99 dolara i dostępna będzie w pięciu wariantach kolorystycznych: białym, czerwonym, czarnym, niebieskim i fioletowym, zaś wersja tradycyjna kosztować ma 129,99 dolara i jak na razie dostępna jest tylko w kolorze czarnym.

Microsoft wydaje ogromne pieniądze na promocję swojego tabletu Surface, który doczekał się własnej reklamy telewizyjnej. Nie tylko ten rozmach marketingowy udowadnia jak bardzo poważnie firma z Redmond traktuje swój produkt - WSJ informuje, że Microsoft spodziewa się sprzedaży na poziomie od 3 do 5 milionów sztuk w czwartym kwartale tego roku.

Czy cena 499 dolarów za "okrojoną" wersję systemu Windows na urządzeniu sygnowanym marką Microsoftu okaże się na tyle atrakcyjną, że konsumenci zdecydują się na jego zakup? Pamiętajmy, że w sklepie Windows Store liczba aplikacji jest znikoma w porównaniu do tego co oferuje nam App Store. Muszę przyznać, że sama platforma i tego typu urządzenia przyciągają moją uwagę na tyle, że być może skuszę na inwestycję - z całą pewnością jednak wybierać będę tylko pomiędzy tymi urządzeniami, które oferują Windows 8 w wersji Pro.

Aktualizacja: Microsoft Surface można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie sklepu.

Źródło: TheVerge, źródła grafik: Microsoft, The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu