Antyapps

Jak dodać znak wodny do zdjęcia na smartfonie? Sprawdź tę aplikację!

A
Antyapps
1

Każda generacja smartfonów przynosi jeszcze bardziej dopracowane aparaty fotograficzne. Nie będę ukrywał, że dla mnie to jeden z najważniejszych elementów współczesnych telefonów. W moim przypadku w 100% zastąpił cyfrowe kompakty. I choć te również bardzo fajnie sobie wciąż radzą na rynku — to d...

Każda generacja smartfonów przynosi jeszcze bardziej dopracowane aparaty fotograficzne. Nie będę ukrywał, że dla mnie to jeden z najważniejszych elementów współczesnych telefonów. W moim przypadku w 100% zastąpił cyfrowe kompakty. I choć te również bardzo fajnie sobie wciąż radzą na rynku — to dla mnie, podobnie jak dla wielu użytkowników — fotografia ze smartfona jest w zupełności wystarczająca. I choć mamy dziesiątki aplikacji do edycji grafik, niewiele skupia się na umożliwieniu nam łatwego dodania znaku wodnego, na którym będziemy mogli się podpisać. Shot on Watermark on Photo - Like Shot On one plus to program o skandalicznie długim tytule, ale... w praktyce ma szanse przypaść do gustu wszystkim, którzy boją się o kradzież swoich zdjęć... a przy okazji chcą dodać efektowny podpis.

Od jakiegoś czasu obserwujemy trend z podpisami, które poza autorem wspominają także za pomocą jakiego urządzenia zostało wykonane zdjęcie. Ta aplikacja również to potrafi — co więcej, nie jesteśmy tutaj ograniczani do jednego modelu czy producenta, bowiem twórcy przygotowali zestaw kilkunastu producentów. A logotypów znalazło się jeszcze więcej!

Standardowo każdy podpis dodawany do zdjęć za pośrednictwem aplikacji składa się z dwóch linijek tekstu oraz wspomnianego już loga. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby co nieco w tej kwestii namieszać. Autorzy aplikacji oddali w nasze ręce możliwość dostosowywania całości do własnego widzimisię. Możemy zmieniać wielkość i położenie tekstu, do wyboru dostaliśmy też solidny pakiet rozmaitych czcionek. O kolorach nawet nie wspomnę. Wszystko to możemy układać w dowolnym, satysfakcjonującym nas, położeniu. Co więcej: każdy taki własnoręcznie przez nas ułożony podpis możemy zapisać, by później ekspresowo aplikować do na kolejnych grafikach!

Twórcy aplikacji  Shot on Watermark on Photo - Like Shot On one plus posunęli się jednak o jeszcze krok dalej i zaimplementowali w programie możliwość automatycznego nakładania wybranego przez nas znaku wodnego na każde wykonane urządzeniem zdjęcie. Jeżeli zaś okaże się, że z jakiś powodów zapomnieliście ją uruchomić, to nic straconego — aplikacja ma także opcję pracy na wielu plikach jednocześnie, dzięki czemu zaaplikowanie takiego napisu zajmie wam raptem chwilę.

Shot on Watermark on Photo - Like Shot On one plus powstała jako odpowiedź na pewien trend podpisywania zdjęć. Okazuje się jednak, że ilość serwowanych tam opcji daje ogromne możliwości — sami zobaczcie! Aplikacja dostępna jest w Google Play, w wersji uniwersalnej, za 1,79 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: