Antyapps

Najlepsze mobilne gry VR na smartfony z Androidem oraz iOS

A
Antyapps
0

O technologiach VR mówi się coraz więcej jednak mam wrażenie, że wciąż nie nadszedł jeszcze ten słynny rok wirtualnej rzeczywistości o którym media już od paru lat rozpisują się w swoich prognozach związanych z trendami, które rzekomo mają podbijać rynek. Nie oznacza to jednak, że w świecie futury...

O technologiach VR mówi się coraz więcej jednak mam wrażenie, że wciąż nie nadszedł jeszcze ten słynny rok wirtualnej rzeczywistości o którym media już od paru lat rozpisują się w swoich prognozach związanych z trendami, które rzekomo mają podbijać rynek. Nie oznacza to jednak, że w świecie futurystycznych gogli nic się nie dzieje. Co to to nie. Trzeba jednak rozróżnić dwa rodzaje tych urządzeń. Podczas gdy HTC Vive, Oculus Rift czy PlayStation VR wciąż wydają się być kosztowną fanaberią, coraz więcej osób decyduje się na zakup tanich urządzeń w stylu Google Cardboard w których instalujemy nasze smartfony. Budżetowe gogle, które można kupić nawet w supermarketowych koszach z przecenami bardzo dobrze sprawdzają się w świecie gier mobilnych. Dziś rozpoczynamy cykl tekstów poświęconych najciekawszej rozrywce VR dostępnej obecnie w Google Play lub App Store.

BAMF VR

Od tego tytułu warto rozpocząć swoją przygodę z grami VR. Dlaczego? Ponieważ wymaga ona od nas naciskania tylko jednego przycisku. Ruchy głową pozwolą nam ustawić się w odpowiedniej pozycji do skoku pomiędzy wirtualnymi platformami. Nie musimy martwić się o skomplikowaną klawiszologię bo wystarczy nam tu jeden przycisk na wybranym kontrolerze, za pomocą którego będziemy mogli aktywować teleportację we wskazane miejsce. Celem gry jest dotarcie do odpowiedniego punktu kontrolnego i unikanie upadków w przepaść. Po drodze zbieramy też specjalne diamenty. Proste i na pewno efektowne dla kogoś kto po raz pierwszy styka się z goglami VR.

Gra dostępna jest w wersji na Androida

Flats

Flats to gratka dla tych, którzy chcieliby odwiedzić wirtualną rzeczywistość razem ze znajomymi. Głównym atutem gry jest bowiem tryb multiplayer, który pozwala zmierzyć się z przeciwnikami z całego świata między innymi w wariantach deathmatch, team deathmatch, territories i capture the flag. Jest to uproszczona od strony graficznej gra FPS, która w opcji VR może dostarczyć sporo frajdy.

Gra dostępna jest w wersji a Androida oraz iOS

Need for Jump (VR game)

W przeciwieństwie do wcześniej opisywanych tytułów, Need for Jump nie wymaga od nas żadnych dodatkowych kontrolerów. W tym prostym runnerze sterujemy naszą postacią za pomocą ruchów głowy. Jeśli chcemy podskoczyć musimy po prostu energicznie zadrzeć brodę do góry. Gra jest wyjątkowo prosta ale w świecie VR na pewno dostarczy wam sporo dobrej zabawy.

Gra dostępna jest w wersji na Androida

InMind VR (Cardboard)

Kolejna gra w przypadku której wystarczą nam same gogle. Sterowanie bazuje na ruchach głowy. Dłuższe „przytrzymanie” celownika na określonym punkcie pozwala oddać strzał. Gra wyróżnia się na tle konkurencji bardzo ciekawą oprawą graficzną. Wcielamy się tutaj w rolę neurochirurga, który dzięki specjalnej nanotechnologii może samodzielnie odbyć podróż do świata ludzkich neuronów! Z goglami na oczach wygląda to naprawdę niesamowicie!

Gra dostępna jest w wersji na Androida oraz iOS

Hardcore (VR Game)

Mimo prostej oprawy graficznej, Hardcore jest chyba i tak najbardziej zaawansowanym tytułem w tym zestawieniu, jeśli brać pod uwagę wrażenia wizualne. Mamy tu do czynienia z trzecioosobową strzelanką, która wspiera tryb multiplayer. Gra jest wyjątkowo dynamiczna i minie trochę czasu zanim opanujecie sterowanie w goglach VR. Hardcore wymaga również zewnętrznego kontrolera, który pozwoli sterować naszym bohaterem.

Gra dostępna jest w wersji na Androida

VR Controller

Na koniec, nie tyle gra co bardzo ważna aplikacja, która z pewnością przyda wam się podczas obsługi VR-owych tytułów wspierających gogle. Jak mogliście przeczytać wcześniej, gry przenoszące nas do wirtualnej rzeczywistości wymagają dodatkowego kontrolera. W końcu smartfon na którym widzimy grę przez specjalne gogle zainstalowany jest w specjalnej obudowie, którą zakładamy na głowę. Przydatnym narzędziem może okazać się aplikacja VR Controller. Pozwala ona zamienić stary, nieużywany smartfon w kontroler do gry działający przez Bluetooth. Oczywiście równie dobrze możecie wykorzystać nowy, pełnowartościowy telefon kogoś znajomego i grać w gry na zmianę… ;)

Aplikacja dostępna jest w wersji na Androida

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: