Antyapps

Szukacie najniższych cen produktów? Sprawdzajcie je w sklepach bez obaw

A
Antyapps
0

Czy zdarzyła wam się sytuacja, że będąc w sklepie i sprawdzając ceny poszczególnych produktów ktoś z obsługi poprosił o nierobienie zdjęć? Ja osobiście się z tym nie spotkałem, ale wygląda na to, że to powszechne zachowanie pracowników sklepów względem klientów. W dobie bezprzewodowego dostępu d...

Czy zdarzyła wam się sytuacja, że będąc w sklepie i sprawdzając ceny poszczególnych produktów ktoś z obsługi poprosił o nierobienie zdjęć? Ja osobiście się z tym nie spotkałem, ale wygląda na to, że to powszechne zachowanie pracowników sklepów względem klientów. W dobie bezprzewodowego dostępu do sieci, aparatów fotograficznych w telefonach łatwo sprawdzić i porównać ceny produktów, które chcemy kupić. Przydają się także aplikacje, które w wygodny sposób pokażą gdzie lepiej zrobić zakupy na podstawie kodu kresowego lub zdjęcia konkretnego dobra.

Zabranianie klientom robienie zdjęć cenom produktów w sklepach, czy też specjalnymi aplikacjami do skanowania kodów kreskowych jest w oczach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów praktyką, która jest niezgoda z obowiązującymi przepisami. Narusza to także podstawowe prawa konsumenta do swobodnego wyboru oferty, która mu najbardziej odpowiada pod względem ceny czy właściwości produktu.

Skoro już wiemy, że mamy prawo do swobodnego sprawdzania ofert w sklepach, poniżej przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, aplikacje do porównywania cen i sprawdzania kodów kreskowych, które są dostępne w App Store i Google Play.

 

Ceneo

Chyba jeden z najbardziej popularnych portali do porównywania cen różnorakich produktów. Aplikacja Ceneo pozwala nie tylko na wygodne zakupy w najniższych cenach. To także skaner kodów kreskowych pozwalający odczytanie danych z opakowań produktów.
Recenzja - Ceneo

 

Mobit

Skaner kodów kreskowych i porównywarka cen produktów znajdujących się w bazie danych GS1 Polska. Po zeskanowaniu kodu możemy się dowiedzieć gdzie znajdziemy dany przedmiot w promocji, jego cenę, skład, opinie i sposób wykorzystania.
Recenzja - Mobit

 

Kwit

Choć aplikacja nie jest rozwijana od dłuższego czasu wciąż daje sobie radę ze skanowanie i porównywaniem sen produktów spożywczych w największych e-delikatesach w Polsce.
Recenzja - Kwit

 

ŁowcyCen

Wyszukiwarka i skaner kodów umożliwiająca szybkie odnalezienie danego produkty, sprawdzenie jego ceny oraz dodanie go do listy zakupów.
Recenzja - ŁowcyCen

 

Billy

Asystent zakupów, który pomoże wybrać towary spośród okolicznych sklepów. Dzięki aspektowi społecznościowemu można szybko dowiedzieć się o promocjach i obowiązujących cenach w danej okolicy.
Recenzja - Billy

 

Zdrowe zakupy

Skanowanie kodów kreskowych tą aplikacją pozwala na szybkie dowiedzenie się o składzie danego produktu spożywczego. Poinformuje nas o dodatkach do żywności i ewentualnych alergenach.
Recenzja - Zdrowe Zakupy

Łapcie więc za swoje telefony, sprawdzajcie ceny produktów, którymi jesteście zainteresowani. A gdy podejdzie do was ktoś z obsługi z prośbą o zaprzestanie fotografowania cen, powołajcie się na stanowisko UOKiK, które znajdziecie tutaj i bez obaw róbcie to dalej.


Źródło obrazka:
Biuro Prasowe UOKiK

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: