Antyapps

Dzięki Classic Words Solo w scrabble można grać w pojedynkę. Także po polsku

A
Antyapps
2

Lubicie wszelkiego rodzaju gry słowne? A co powiedzielibyście na klasyczną grę w stylu scrabble, w którą możecie zagrać nawet samemu? Dostępne na Androida Classic Words Solo właśnie w tym się specjalizuje. W Classic Words Solo gra się przeciwko zaprogramowanemu na odpowiedni poziom trudności...

Lubicie wszelkiego rodzaju gry słowne? A co powiedzielibyście na klasyczną grę w stylu scrabble, w którą możecie zagrać nawet samemu? Dostępne na Androida Classic Words Solo właśnie w tym się specjalizuje.

W Classic Words Solo gra się przeciwko zaprogramowanemu na odpowiedni poziom trudności botowi. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom: zaimplementowana tu sztuczna inteligencja radzi sobie z układaniem słów naprawdę nieźle. Wcale nie tak trudno z nią przegrać… zwłaszcza przy ustawieniu najwyższej trudności.

Zasady w Classic Words Solo są identyczne jak w zwykłych scrabblach. Należy się więc spodziewać tutaj nagród za wyłożenie wszystkich liter z ręki jednocześnie, bonusów za oznaczone miejsca na planszy czy kar, gdy nie wykorzysta się wszystkich kafelków do końca rozgrywki. Co jednak znamienne, w Classic Words Solo nie ma licznika czasu. Gracz może przeciągać swoją turę w nieskończoność, a bot układa swoje słowo od razu. Niektórzy nazwaliby to idealnym rozwiązaniem.

Mimo że sama gra nie brzmi zbytnio po polsku, całą rozgrywkę da się poprowadzić w wybranym przez siebie języku – także w naszym ojczystym. Z ciekawych opcji, dostępnych w Classic Words Solo warto wspomnieć o dostępnym tu słowniku. Automatycznie tłumaczy on definicje wyrazów, ułożonych przez bota i blokuje dodawanie nieistniejących słów przez użytkownika. To, w połączeniu z nieograniczonym limitem czasowym mocno ułatwia rozgrywkę.

Grafika – do poprawki

Classic Words Solo byłoby naprawdę świetną i godną polecenia grą, gdyby nie jeden ważny aspekt: wygląd. Nie dość że nie prezentuje się on zachęcająco, to jeszcze nie działa do końca intuicyjnie. Nie da się chociażby sprawdzić oznaczenia bonusów, a zaznaczanie słów na planszy jest dość losowe. Dorzućcie do tego jeszcze szkaradne reklamy, a robi się z tej gry potworek. Zdecydowanie przydałaby się tutaj jakaś aktualizacja.

Jeśli zaś chodzi o tryb wielu graczy, twórcy Classic Words Solo również oferują taką opcję. Należy jednak do tego celu wykupić odrębną grę, która kosztuje około dwudziestu złotych, ale pozwala na prowadzenie rozgrywki pomiędzy dwoma graczami na tym samym telefonie. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale też powinno działać. Bazową wersję Classic Words Solo można pobrać za darmo. Jeśli szukacie dobrych scrabbli ze wsparciem języka polskiego i nie przeszkadza wam niezachęcająca oprawa graficzna – zdecydowanie warto.

Gra dostępna jest także na system iOS, ale tam rozgrywki nie da się poprowadzić po polsku. Znajdziecie ją pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: