Spotify

Zmiany w Spotify. Zarządzanie zapisaną muzyką będzie teraz dużo łatwiejsze

Krzysztof Rojek
Zmiany w Spotify. Zarządzanie zapisaną muzyką będzie teraz dużo łatwiejsze
6

Dla wszystkich, którzy w Spotify korzystają z możliwości zapisywania i pobierania utworów firma przygotowała ciekawe zmiany, które pozwolą wygodniej zarządzać biblioteką muzyczną.

Ostatnio można zauważyć, że w kwestii rozwoju Spotify nie próżnuje. Nie tylko wprowadziło integrację z serwisem Facebook, ale też - zapowiedziało wypuszczenie na rynek swojego własnego asystenta głosowego. Jednak zapowiedziana dziś zmiana z pewnością będzie odczuwalna dla największej liczby subskrybentów, ponieważ dotyczy tego, jak zarządzamy swoją zapisaną muzyczną kolekcją. Według Spotify, nowa metoda ma znacznie ułatwić poruszanie się po swojej bibliotece. Dojdą bowiem np. nowe opcje filtrowania czy zmieniony interfejs zakładki.

Nowy interfejs biblioteki w Spotify. Co się zmieni?

W swoim wpisie Spotify dało znać, że w aplikacji (zarówno na Androida jak i iOS) szykują się następujące zmiany:

  • Uproszczony sposób przeglądania i przeszukiwania całej kolekcji - zarówno muzyki, jak i podcastów. Teraz zapisane materiały będą się znajdowały w jednym miejscu.
  • Nowe dynamiczne filtry ułatwiające przeglądanie kolekcji. Będzie sortować po takich kryteriach jak album, wykonawca, playlista lub podcast. Będzie można też kliknąć w przycisk "pobrane" aby zobaczyć wszystkie zapisane treści jednocześnie.'
  • Lepsze sortowanie. Będziemy mogli wybierać pomiędzy wyświetlaniem utworów alfabetycznie, według ostatnio odtwarzanych lub według nazwiska twórcy/nazwy zespołu.
  • Łatwiejszy dostęp do tego, czego najczęściej słuchamy. Będzie można wybrać maksymalnie cztery listy odtwarzania, albumy lub podcasty i przypiąć je na stałe w menu, aby mieć do nich natychmiastowy dostęp.
  • Nowy widok siatki, by lepiej zarządzać swoją kolekcją.

Zmiany mają trafić do subskrybentów Spotify już w najbliższym tygodniu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu