Apple

Te zmiany mają uczynić iPhone 16 znacznie lepszym. Większości z nich nie zauważycie

Kamil Świtalski
Te zmiany mają uczynić iPhone 16 znacznie lepszym. Większości z nich nie zauważycie
3

Od premiery iPhone 16 oraz iPhone 16 Pro dzieli nas jeszcze ponad pół roku. Już teraz doczekaliśmy się wielu informacji na temat tego, co rzekomo ma się zmienić.

Nie da się ukryć, że użytkownicy iPhone'ów... niespecjalnie zwracają uwagę na to, co drzemie w ich wnętrzu. Nie mają zbyt wielkiego wyboru — są modele które Apple "sprzedaje" funkcjami, a nie podzespołami. Lwia część właścicieli ich smartfonów nie ma pojęcia ile gigabajtów pamięci RAM drzemie w środku. Jeżeli coś wiedzą na temat pamięci, to prawdopodobnie wyłącznie tej na dane, bo to jedyna ze zmiennych w poszczególnych modelach. I to ona potrafi solidnie wpłynąć na cenę.

Nie zmienia to jednak faktu, że Apple z każdym rokiem usprawnia co nieco, by smartfony działały jeszcze sprawniej i bezproblemowo. I jak wynika z ostatnich przecieków — przyszłoroczne iPhone'y 16 miałyby doczekać się więcej pamięci RAM.

iPhone 16 z większą pamięcią RAM. Nowe modele mają zaoferować 8 GB

Jak wynika z najnowszych informacji od Jeffa Pu (za 9to5Mac), Apple w tym roku roku miałoby dorzucić nieco pamięci operacyjnej do ich smartfonów. Obecna na rynku linia iPhone 15 (wraz z modelami iPhone 15 Pro) oferuje 6 GB pamięci RAM. Nowe modele zaś miałyby zaoferować 2 GB więcej — co pozwoliłoby na jeszcze sprawniejszą pracę, więcej otwartych aplikacji i zakładek. Nie jest też specjalnym zaskoczeniem, że iPhone 16 Pro mają korzystać z nowego, autorskiego, układu od Apple — A18 Pro.

Więcej RAM i nowy modem. Połączenia będą jeszcze szybsze

Poza większą ilością pamięci operacyjnej, tegoroczne modele iPhone'ów miałyby doczekać się także nowych modemów od Qualcomma. Dokładniej rzecz mówiąc, chodzi o modemy Qualcomm X75, które trafić mają do droższych modeli iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max. "Zwykłe" szesnastki oraz iPhone 16 Plus zaś miałyby korzystać z tego samego modemu, z którego korzysta cała rodzina iPhone 15 — czyli Qualcoom X70.

Snapdragon X75 to pierwszy na świecie system Modem-RF gotowy na 5G Advanced, który napędza przyszłość 5G w telefonii komórkowej i nie tylko.

Zmiany, które dla wielu będą niezauważalne. Ale będą także inne

Jeżeli wierzyć tym informacjom, iPhone 16 oraz iPhone 16 Pro będą jeszcze szybsze i jeszcze sprawniejsze, ale... prawda jest taka, że dla lwiej części użytkowników: zmiany te będą kompletnie niezauważalne.

Ale poza pamięcią RAM i nowym modemem dla modeli iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max, Apple miałoby przygotowywać jeszcze jedną — której raczej nikt nie przeoczy. Mowa o nowych aparatach fotograficznych. Modele z serii Pro doczekać się mają 48 MP aparatów ultraszerokokątnych. Wcześniej też słyszeliśmy plotki na temat znacznie lepszych aparatów do selfie — co prawdopodobnie też nie umknie niczyjej uwadze. Różnic jakościowych pomiędzy zdjęciami wykonywanymi tylnymi aparatami i przednim... po prostu nie da się nie zauważyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu