Android

Zmiana u sterów HTC. Peter Chou ustępuje na rzecz członkini zarządu Cher Wang [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Zmiana u sterów HTC. Peter Chou ustępuje na rzecz członkini zarządu Cher Wang [prasówka]
2

HTC musi podreperować swoje wyniki finansowe, a to wymaga radykalnych zmian. Na stanowisko CEO wybrana zatem została Cher Wang, która będzie odgrywać teraz decydującą rolę w tajwańskiej firmie. Co stanie się z dotychczasowym i lubianym przez fanów HTC dyrektorem generalnym? Zmiany u sterów HTC...

HTC musi podreperować swoje wyniki finansowe, a to wymaga radykalnych zmian. Na stanowisko CEO wybrana zatem została Cher Wang, która będzie odgrywać teraz decydującą rolę w tajwańskiej firmie. Co stanie się z dotychczasowym i lubianym przez fanów HTC dyrektorem generalnym?

Zmiany u sterów HTC

Zmiany w szeregach HTC. Dotychczasowy CEO firmy, Peter Chou ustąpił ze stanowiska na rzecz dotychczasowej członkini zarządu Cher Wang. Jak donosi Bloomberg, dotychczasowy dyrektor nie opuści firmy całkowicie tylko skupi się na nadzorowaniu pracy laboratorium, gdzie rodzą się nowe technologie. Nowa CEO ma skupić się na poprawie wyników finansowych firmy, które z roku na rok były gorsze. Przełamanie nastąpiło dopiero w minionym kwartale (pierwszy raz od Q3 2011).

Reklama Androida Wear

Spot jest częścią kampanii "Be together. Not the same", która ma podkreślać różnice między poszczególnymi urządzeniami wchodzącymi w skład świata Androida. Mamy zatem zupełnie różnych ludzi, którzy tańczą przed kamerą i eksponują na każdym możliwym kroku swoje zegarki. Według mnie nie ma tutaj niczego, co by jakoś pozytywnie zaskakiwało i zachęcało. Reklama tak naprawdę nie różni się od setek innych, gdzie kultywuje się przesłaniu "kup nasz produkt, a będziesz właśnie takim szczęśliwym, nietuzinkowym i modnym człowiekiem".

Znajdź telefon zegarkiem

Zostajemy w temacie Androida Wear. Google rozszerzył działanie aplikacji Android Device Manager na zegarki z tym systemem. W rezultacie możliwe będzie zlokalizowanie zagubionego lub skradzionego telefonu za pomocą komendy "Ok, Google. Start. Find my phone". Nowość ma zadebiutować w ciągu kilku nadchodzących tygodni i będzie dostępna na każdym urządzeniu.

Reuters zablokowany w Chinach

Chińska cenzura znów szaleje. Tym razem jej ofiarą padła agencja Reuters. Jej strony internetowe już wcześniej były poddawane częściowej blokadzie. Teraz jednak cenzorzy zablokowali wszystkie - zarówno chińsko- jak i angielskojęzyczne wersje serwisów Reutersa. Powód nie jest znany. Reuters tym samym dołączył do licznego grona dostawców informacji i newsów, których w Chinach nie przeczytamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChinyAndroidHTCAndroid Wear